Loading...

Aktualności

EKOPOMYSŁ NA BIZNES

Ekologiczny pomysł na biznes
24 października odbyła się kolejna edycja konkursu POMYSŁ NA BIZNES. Jego inicjatorem jest Opolskie Centrum Rozwoju Gospodarki, a partnerem strategicznym Wydział Ekonomii i Zarządzania Politechniki Opolskiej. Biorąc pod uwagę fakt, że opolska uczelnia objęła patronatem jedną z naszych klas pierwszych, postanowiliśmy stanąć do konkursu. Należało jednak wcześniej zorganizować dwudziestoosobową drużynę, w czym pomogły nam panie Alina Szajda i Zofia Jarynowska. Jeżeli biznes, to tylko z klasami biznesowymi. Postanowiliśmy połączyć siły i stworzyliśmy drużynę z uczniów klas pierwszej, drugiej i trzeciej „C”. Taki pomysł okazał się strzałem w „dziesiątkę”.
Konkurs rozpoczęły warsztaty prowadzone przez wykładowców i studentów Wydziału Ekonomii i Zarządzania. Pod ich kierunkiem drużyny opracowywały koncepcję produktu, usługi lub profilu działania firmy. Następnie każda z drużyn prezentowała przed jury swój pomysł na biznes.
Tyle ile głów, tyle pomysłów!!! Dyskusja była burzliwa, ale za to bardzo owocna. Wymyśliliśmy firmę i biznes, a wszystko zgodnie z najmodniejszymi ecotrendami 😊 Stworzyliśmy firmę o nazwie ECOLEAF, która miałaby zajmować się zastąpieniem plastikowych przedmiotów codziennego użytku nowymi, wykonanymi z biodegradowalnego papieru. GRAING PAPER – bo tak nazwaliśmy nasz produkt – to produkt, którego „magia” polega na dosłownej symbiozie ze środowiskiem naturalnym. Zbudowany jest on z nasion, które po kontakcie z ziemią zaczynają kiełkować. Działalność naszej firmy skupiłaby się na zastąpieniu słomek, plastikowych kubków i pokrywek naszym papierem. Z taką ofertą wystąpilibyśmy do największych i najpopularniejszych restauracji.
Naszym pomysłem chcieliśmy zwiększyć świadomość społeczną dotyczącą zanieczyszczenia środowiska plastikami. Udało się! Czteroosobowe jury, złożone z przedsiębiorców, oceniło pomysły, biorąc pod uwagę oryginalność, potencjał rynkowy, analizę finansową oraz promocję projektu. Wygraliśmy! Może kiedyś nasza firma naprawdę będzie mogła zaistnieć?

więcej:

nto.pl

weiz.po.opole.pl