Loading...

Aktualności

„Przybij piątkę zdrowiu” – czyli szkolny Tydzień Promocji Zdrowia

„Przybij piątkę zdrowiu” – czyli szkolny Tydzień Promocji Zdrowia

Jak co roku w naszej szkole promujemy zdrowy tryb życia, zdrowe odżywianie i zdrowe nawyki. Zachęcamy klasy do włączenia się do wspólnej zabawy!!! Przez cały tydzień klasy i uczniowie będą zbierali punkty wykonując różne zadania, biorąc udział w grze i konkursach. Punkty podsumujemy pod koniec tygodnia. Klasy, które zbiorą ich najwięcej zostaną nagrodzone!!!!
Rozpoczynamy w poniedziałek 26 listopada od bananowych konkursów dla klas, bananowych przebrań- kto przebrany ten niepytany, tworzymy wspólnie szkolną kolorową książkę kucharską, więc przygotujcie przepisy oraz plakat/gazetkę w waszej sali lekcyjnej promującą zdrowie!!!
We wtorek 27.11. odbędzie się seria wykładów, warsztatów i spotkań ze studentami Państwowej Medycznej Wyższej Szkoły Zawodowej w Opolu, lekarzami i terapeutami.
W środę 28.11. odbędą się warsztaty z dietetykami oraz Dzień Wegetarianizmu i Weganizmu, podczas którego będzie można skosztować „wege” przysmaków oraz wysłuchać cennych wskazówek w trakcie wykładu „Zostań Wege na 30 dni”, który przygotowali uczniowie klasy 2D i 2E. W środę także na 5 lekcji „Zumba” na sali gimnastycznej.
W czwartek 29.11. zapraszamy klasy 1 i 2 na owocowo- warzywną grę na sali gimnastycznej (po 2 przedstawicieli klas w koszulkach klasowych). A na koniec w piątek 30.11. zachęcamy do muzycznej zabawy – „Jaka to melodia?” związanej tematycznie z tygodniem zdrowia.

Zapraszamy Serdecznie!
Organizatorzy