Loading...

Aktualności

Dzień Języków Obcych

Dnia 1 marca 2019r. odbył się w naszej szkole Dzień Języków Obcych. Na ten dzień nauczyciele przewidzieli wiele ciekawych wydarzeń dla naszej młodzieży oraz dla zaproszonych gości. Tego dnia gościliśmy w PLO nr V uczniów oraz nauczycieli PSP1, PSP5, PSP7, PSP15 oraz PSP33.

Pani E. Olak-Posacka zaprosiła do naszej szkoły 11obcokrajowców z różnych krajów świata między innymi  z Gruzji, Egiptu, Afganistanu, Grecji, Tajwanu, Turcji, Ukrainy, Pakistanu, Indii oraz Hiszpanii. Wszyscy oni przedstawili prezentacje o swoich krajach dla naszej oraz dla zaproszonej młodzieży. Wszyscy uczniowie mieli możliwość porozmawiania w języku angielskim z obcokrajowcami.

Kolejnym wydarzeniem było zaproszenie uczniów z trzech szkół podstawowych w podróż po wybranych regionach Francji , Hiszpanii i Rosji. Młodzież PLO nr 5 przygotowała piękną opowieść o Galicji , Andaluzji, Nowej Akwitanii, regionie Ile-de-France i Petersburgu. Uczniowie zostali zaproszeni do aktywnego udziału w konkursach wiedzy, z czego skwapliwie skorzystali. Quizy językowe uświadomiły młodzieży, że nauka języka obcego może być intuicyjna, oparta na skojarzeniach i przy okazji nie musi być nudna. Nasi uczniowie świetnie sprawdzili się w roli lektorów popularyzujących kulturę prezentowanych krajów oraz jako prowadzący gry językowe. Grupę hiszpańską opieką otoczyła pani Angelika Tasarek, grupę rosyjską pani Joanna Mochniak. Spotkanie przygotowały panie: Elżbieta Paprota i Urszula Latała.

Tego dnia odbyły się również 3 lekcje otwarte dla uczniów szkół podstawowych PSP1, PSP7 i PSP33. Pierwsza lekcja opowiadała o Nowym Jorku, prowadziła ją pani J. Dobrzyńska-Róg, druga lekcja dotyczyła kultury i geografii krajów anglojęzycznych i była poprowadzona przez panią A. Trojan. Trzecią lekcję- języka niemieckiego prowadziła pani E. Młodawska.  Jej tematem były różne sposoby spędzania wolnego czasu przez młodych ludzi.

Kolejnym wydarzeniem tego dnia były wyjścia naszej młodzieży do Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej na wykład pt. „I love England, I love Wales” oraz do Biblioteki Austriackiej na wykład o Austrii. Organizatorami tych wyjść byli: pan T. Kaczanowski, pan S. Raduj oraz pani A. Wodarz- Raudzis.

Myślę, że ten dzień należał do bardzo udanych i świetnie promował nasze liceum. Młodzież miała okazję doświadczyć wielu wydarzeń związanych z nauką języków obcych. Dziękujemy wszystkim zaproszonym gościom za przybycie, a organizatorom za wspaniałe pomysły.

Do zobaczenia za rok!

Autor zdjęć: E. Olak-Posacka

Aby zobaczyć więcej, skorzystaj z linku: zobacz