plo

zlo

wlo

rekrutacja 2021 21 rekrutacja 2021 22

Życzenia świątecznie i noworoczne

życzenia2

Życzenia świątecznie i noworoczne od Rady Rodziców

IMG 20221220 WA0016

 

Konferencja "Powstania Śląskie i plebiscyt"

konferancja

Pogrążeni w smutku

Z głębokim żalem informujemy, że w dniu 4 grudnia odeszła od nas
koleżanka, przyjaciółka, nauczycielka, wychowawca - Pani Anna Kasprzak.
Łączymy się w bólu w pogrążoną w smutku rodziną.
Społeczność szkolna „Prymasa”.
 
 

Wyjazd do Berlina

W dniu 2 grudnia uczniowie V LO odwiedzili świąteczne jarmarki w Berlinie.

strona

2+3=5

Przybijamy 👋🏻 z Samorządami Uczniowskimi Publiczne Liceum Ogólnokształcące nr III w Opolu, Publiczne Liceum Ogólnokształcące nr II z Oddziałami Dwujęzycznymi w Opolu, Publiczne Liceum Ogólnokształcące nr VIII w Opolu, Publiczne Liceum Ogólnokształcące nr I w Opolu, Zespół Szkół Elektrycznych im. Tadeusza Kościuszki w Opolu oraz Zespół Szkół Ekonomicznych im. Gen. Stefana Roweckiego "Grota" w Opolu.

589BD07E D3B9 4C38 88D2 A1950E38FE60

W ramach współpracy ,,2+3=5” zostaliśmy zaproszeni na Konwencję Samorządów Uczniowskich!

#DoHymnu

Z okazji 104. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 im. Obrońców Westerplatte w Opolu i Publicznego Liceum Ogólnokształcącego Nr V w Opolu, nad którymi opiekę sprawuje Urszula Bartczak, nauczycielka muzyki, nagrali cztery zwrotki hymnu Polski w Studiu M im. SBB w Radiu Opole. 

Z inicjatywą nagrania wyszedł wojewoda opolski Sławomir Kłosowski, a realizacją zajęło się Radio Opole.

2

Diá de Muertos w Piątce!

Uśmiechające się, a niekiedy przerażające czaszki, huczne uczty i parady, na których widać pomalowane na kościstą biel twarze uczestników przebranych w kolorowe stroje. To obraz obchodów meksykańskiego Dnia Zmarłych.

 10

Lekcja chemii - pierwsze samodzielne doświadczenia

Uczniowie klasy 2E o profilu przyrodniczo-medycznym po raz pierwszy samodzielnie przeprowadzili doświadczenie chemiczne.

13

Każda dwuosobowa grupa otrzymała 5 probówek z roztworami pięciu substancji chemicznych (2 kwasy i 3 sole) ułożonymi w statywie w nieznanej kolejności (innej dla każdego zespołu). Uczniowie mieszali otrzymane roztwory i obserwowali objawy zachodzących reakcji (wydzielający się gaz, wytrącające się barwne osady). Dokonane spostrzeżenia pozwoliły grupie ustalić, jakie substancje znajdują się w poszczególnych probówkach.

Seminarium naukowe w Państwowym Muzeum Auschwitz-Birkenau

W dniach 26-27.10.2022 r. grupa uczniów klas trzecich naszego liceum w ramach współpracy z LO III w Opolu wzięła udział we wspólnym seminarium naukowym zorganizowanym wraz z Międzynarodowym Centrum Edukacji o Auschwitz i Holokauście. 
W trakcie dwudniowego wyjazdu uczniowie mieli niezwykłą okazję uczestniczenia w  spotkaniu z Ocalałą, Marią Stroińską, która trafiła do KL Auschwitz-Birkenau z powstańczej Warszawy w wieku 12 lat. Dla wielu z nich mogła, to być jedyna, a zarazem ostatnia taka szansa. 

1

 

Zespół Szkół im. Prymasa Tysiąclecia
Stefana Kardynała Wyszyńskiego

ul. Kościuszki 14
45-062 Opole

tel 77 454 56 68
tel 77 454 27 51

e-mail: sekretariat@zsprymas.opole.pl