Imprezy szkolne

Uroczyście, choć z łezką w oku pożegnaliśmy uczniów tegorocznych absolwentów

„Nie wierzyłem stojąc nad brzegiem rzeki,

Która była szeroka i rwista,

Że przejdę ten most

Spleciony z kruchej trzciny powiązanej łykiem”

Szedłem lekko jak motyl,

Tanecznym krokiem, pewnie budując swą ścieżkę.

Zdobywałem szczyty.

Szedłem ciężko jak słoń,

Co krok potykając się o własne nogi.

Nierozwiązane zadania,

nieprzeczytane lektury,

nienapisane eseje

rzucały się pod moje stopy, chwiejąc mną jak ślepcem.

Dzisiaj stoję tu,

Na drugim brzegu,

W głowie pełno wspomnień,

W ręku teczka ze świadectwem,

W uchu dźwięk pożegnalnej piosenki,

A myśl pochłania obraz wznoszących się biretów.

Stoję tu i nie wierzę,

Że przeszedłem ten most…

Jestem w tym miejscu.

    zk3 2

Słowami wiersza Leopolda Staffa i dopisanym do niego komentarzem pożegnali się z nami, w piątek 29 kwietnia 2016 r., podczas uroczystości zakończenia roku szkolnego, trzecioklasiści. Dziś są już absolwentami naszego liceum. Przed nimi daleka droga, nowe wybory, różne ścieżki. My chcemy jednak choć na chwilę zatrzymać się i wspomnieć ostatnie wspólne chwile.

Uroczystość zakończenia roku organizowana tym razem przez klasę IIE i IIF przebiegała w bardzo przyjemnej atmosferze. Uczniowie naszej szkoły uświetnili ją swoimi występami, mogliśmy wysłuchać kilku utworów muzycznych, wokalnych, a także recytacji wierszy. Nie zabrakło także naszego chóru, który niestety już po raz ostatni towarzyszył nam, muzycznie zapowiadając kolejne klasy.

   aa25.JPG

Gorąco dziękujemy mgr Sylwii Antczak i mgr Annie Trojan, którewraz z uczniami przygotowały całą uroczystość oraz życzymy wszystkim absolwentom wszystkiego najlepszego i powodzenia! Cieszymy się, że byliście z nami i mamy nadzieję, że czas pobytu w liceum pozostanie dla was na zawsze miłym wspomnieniem!

Wiktoria Halupczok - Przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego

W uroczystości, która miała miejsce w auli Państwowej Szkoły Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Opolu, uczestniczyli przedstawiciele dyrekcji i grona pedagogicznego V LO, tegoroczni maturzyści i nierzadko ich rodzice.Absolwetów pożegnała w pięknymi słowami Dyrektor Danuta Katorosz, a w ich imieniu głos zabrała ubiegłoroczna Przewodnicząca SU - Dorota Zgoda, wywołując łzy wzruszenia tak swoją mową, jak i piosenką.

   aa03.JPG

Zgodnie z tradycją szkoły wyczytani zostali nominowani do prymasów, a statuetki Pani Dyrektor wręczyła tym, na których najwięcej głosów oddali czlonkowie Kapituły.

Oto nagrodzeni w poszczególych kategoriach:

Społecznik - Karolina Żyła (kl. III B)

Artysta - Lennard Czakaj (kl. III B)

Sportowiec - Magdalena Drej (kl. III C)

Osobowość - Dorota Zgoda (kl. III F)

Prymus - Ksenia Hudaszek (kl. III E)

Olimpijczyk - Mateusz Bartela (kl. III C)

   aa08.JPG

   zk3 1

aa20.JPG

aa12.JPG   

aa15.JPG 

Do najważniejszych punktów całej uroczystości należało z pewnością odbieranie świadectw ukończenia  PLO nr V w Opolu przez 191 byłych już trzecioklasistów, którzy w pełnym składzie zostali tym samym dopuszczeni do egzaminu maturalnego. Świadectwa wręczał dyrektor lub wicedyrektor liceum w obecności wychowawcy danej klasy; osobne listy gratulacyjne odebrali także rodzice uczniów wyróżnionych świadectwem "z paskiem". Każdy z absolwentów otrzymał również biret z chwostem w kolorze klasy, a część z nich podrzuceniem ich w górę podkreśliła zamknięcie ważnego etapu w życiu.

    zk3 3

aa07.JPG

Logowanie