Imprezy szkolne

Gratulacje i pożegnania na koniec roku szkolnego 2016/2017

23 czerwca odbyła się uroczystość zakończenia roku szkolnego 2016/17. Na początku został wprowadzony sztandar, a zaraz po nim uroczyście odśpiewaliśmy aż trzy zwrotki hymnu, co Pani Dyrektor niezwykle przypadło do gustu. Tegoroczna uroczystość była szczególnie ważna, ponieważ była to ostatnia, w jakiej uczestniczyła z nami – jako Dyrektor Szkoły - Pani Danuta Katorosz.

   zr17 7

Po hymnie zostało wygłoszone przemówienie, które nie było wcześniej przygotowane – zresztą jak każde skierowane do uczniów V LO. Nieraz wspominała o tym, że wszystko, o czym mówi, bierze z głębi serca i zawsze przekazuje słowa, wkładając w nie uczucia w najczystszej postaci. Nie każdy, pełniący tak ważną funkcję byłby w stanie mówić rzeczy spontanicznie, dlatego tym bardziej zawsze docenialiśmy wszelkie słowa, które Pani Dyrektor do nas kierowała – ponieważ były szczere w stu procentach. Po przemowie odbyło się wręczenie świadectw z wyróżnieniami i podziękowań dla uczniów, którzy szczególnie zasłużyli się dla szkoły, biorąc czynny udział w różnego rodzajach konkursach, olimpiadach, turniejach.

zr17 3

zr17 15  zr17 16

Z kolei Pani Dyrektor zostały wręczone upominki, którymi chcieliśmy godnie podziękować jej za wszystkie spędzone z nami lata i życzyć przyjemności oraz zasłużonego odpoczynku w dalszym życiu. Samorząd wraz z opiekunem – mgr Teresą Seremak – przygotował krótką prezentację, przedstawiającą postać Pani Dyrektor na przestrzeni lat, by pokazać, jak długo czuwała nad całą szkolną społecznością oraz symboliczne, aczkolwiek bardzo ważne upominki – m. in. zdjęcie budynku szkoły, by nigdy nie został wyparty z pamięci, bukiet słoneczników, by rozświetlał nadchodzące dni, a także kubek, by wypić coś dobrego i pozytywnie nas wspomnieć. Pani Danucie Katorosz została wręczona również laurka, podpisana przez uczniów, w środku której znajdowały się szczere życzenia, a także bukiet kwiatów.

zr17 19

Po zakończeniu części oficjalnej, sztandar został wyprowadzony i rozpoczęła się część artystyczna uroczystości. Na scenie zostały pokrótce przedstawione plany na wakacje, jakie zapewne większość z nas robi pod koniec roku szkolnego, w postaci krótkich i śmiesznych scenek. W końcu kto nie chciałby na wakacjach w końcu odespać tych wszystkich godzin albo znaleźć dobrej pracy, by móc zarobić potrzebne na wszelkie wydatki pieniądze? Nie zapominamy jednak o tym, że do wszystkiego trzeba dążyć powoli i przeskakiwać wszelkie rzucane pod nogi kłody. Dlatego też, widzieliśmy plany przedstawione ze strony oczekiwań i rzeczywistości, by wiedzieć, jak wysoko powinniśmy stawiać sobie poprzeczkę i jakie wybierać drogi.

zr17 8  zr17 9

zr17 10 

Po skończonej części artystycznej wychowawcy ze swoimi uczniami rozeszli się do wyznaczonych klas, by tam wręczyć pozostałe świadectwa. Mamy nadzieję, że ten piękny dzień zostanie na długo w naszej pamięci, a u Pani Dyrektor pozostanie schowany głęboko na dnie serca.

Program uroczystości zakończenia roku został przygotowany przez uczniów klasy 2D oraz ich wychowawczynię mgr Elżbietę Dróżdż.

  zr17 20

Życzymy przyjemnie spędzonych wakacji i dużo słońca na najbliższe dwa miesiące. A przede wszystkim - by wszelkie oczekiwania stały się rzeczywistością!

Tekst: Patrycja Drabik – uczennica klasy (już) III D

Zdjęcia: Magdalena Nowak (jw.)

 

Logowanie