Imprezy szkolne

,, W Waszej ręce jest świat

  Jeśli chcecie będzie jasny, genialny.”

Były to słowa przewodnie uroczystości z okazji dwudziestej siódmej rocznicy nadania Zespołowi Szkół imienia Prymasa Tysiąclecia Stefana Kardynała Wyszyńskiego. 

 

Uroczystość odbyła się dnia 25 października 2017 roku w Wyższym Seminarium Duchownym w Opolu. Wzięli w niej udział dyrekcja, nauczyciele, pracownicy, uczniowie oraz przyjaciele Zespołu Szkół.

Pierwszym punktem święta była uroczysta msza w godzinach porannych, odprawiona przez przyjaciela szkoły Ojca Dyrektora Ignacego Wojciecha Szczytowskiego.

Następnie wszyscy zajęli miejsca w auli i rozpoczęła się oficjalna część uroczystości, usłyszeliśmy przemowę Pana Dyrektora Romualda Florczaka oraz Zastępcy Naczelnika Wydziału Oświaty w Opolu, Pani Krystyny Dworeckiej.

 

 

Byliśmy również świadkami ślubowania uczniów klas pierwszych oraz przekazania sztandaru klasom drugim. Odczytane zostały również wyniki konkursu Prymasowskiego, który odbył się kilka dni wcześniej.

Po części oficjalnej mogliśmy podziwiać występy uczniów. Artyści zaprezentowali swoje muzyczne talenty i z pewnością wywarli na nas pozytywne wrażenie.

 

 

Całe przedsięwzięcie to wspólna praca uczniów zespołu szkół, które zostanie zapamiętane jako jedno z ważniejszych momentów w życiu szkoły. Mądre myśli Prymasa, które są stale aktualne na pewno na długo pozostaną w naszej pamięci.

 

 

,, Nie wystarczy urodzić się człowiekiem,

   trzeba jeszcze być człowiekiem...”

 

Tekst: Zofia Chrobak kl. IID

Zdjęcia: Jessica Twardoń kl. IIF, Karolina Malik kl.IID

Logowanie