Kalejdoskop

Biologiczna wycieczka klasy 2D i 2E

Dnia 8 czerwca 2017 r. klasa 2D i część klasy 2E wybrały się do Wrocławia na wycieczkę w iście biologicznych klimatach. W programie znalazły się atrakcje Uniwersytetu Wrocławskiego - Muzeum Przyrodnicze, Ogród Botaniczny oraz Katedra Antropologii.

            W Muzeum Przyrodniczym obejrzeliśmy z bliska układy kostne kręgowców, zatopiliśmy się w świat zwierząt i roślin oraz przyjrzeliśmy się wystawie o owadach i człowieku. Przy okazji dostaliśmy do uzupełnienia karty pracy, by móc lepiej skupić się na zwiedzaniu. Dzięki temu przypomnieliśmy sobie parę znanych nam już rzeczy z działu botanika i zoologia, a przy okazji poznaliśmy wiele nowych.

            W Ogrodzie spędziliśmy czas na podziwianiu różnych gatunków roślin oraz krzewów, wypełniając przy tym inne karty. Wiele gatunków roślin widzieliśmy na oczy po raz pierwszy, zachwycały nas pięknie kwitnące czosnki, piwonie i kosaćce we wszystkich kolorach.    
     
            Ostatnim punktem programu była Katedra Antropologii i Biologii Człowieka, gdzie podzieliliśmy się na dwie grupy. Jedna udała się na ćwiczenia z układu kostnego, na którym mogliśmy z bliska ujrzeć i dotknąć prawdziwych, spreparowanych kości ludzkich oraz poznać parę ciekawostek dotyczących budowy naszych własnych. Druga zaś była oprowadzana w tym czasie po Muzeum Człowieka, które podzielone było na trzy sale. W jednej tematem przewodnim były patologie kostne oraz ontogeneza, w tym m. in. schorzenia, urazy czy zniekształcenia, w drugim mumie, mumifikacje i pochówki, a w trzecim ewolucja człowieka – przedstawienie czaszek i szkieletów od małpiatek aż do człowieka współczesnego. Po tym dniu wszyscy na pewno jesteśmy bogatsi o nową, biologiczną wiedzę i wiele ciekawych faktów. Przecież nie codziennie człowiek poznaje tajemnice, jakie skrywa jego ciało i szkielet!

Patrycja Drabik klasa 2D

00 01 02 03 04 05 06 

Logowanie