Kalejdoskop

       Jest nam niezmiernie miło poinformować wszystkich gości odwiedzających naszą stronę www., że ruszyły prace przygotowawcze, mające na celu dostosowanie witryny do współczesnych wymagań w tym zakresie, z których jednym z ważniejszych wydaje się: możliwość przeglądania naszych zasobów internetowych na urządzeniach mobilnych (responsywność).
      Responsive Web Design (RWD) to nic innego, jak projekt strony internetowej, której układ automatycznie dostosowuje się do wielkości ekranu urządzenia. Wyświetlane na ekranie treści skalują się tak, aby były one wygodne w odbiorze dla użytkownika. Strony responsywne cechuje uniwersalność, czego dowodem jest ich wygląd na smartfonie czy tablecie.
      Wartym podkreślenia jest też fakt, że wszelkie sklepy internetowe, blogi, portale, w tym i strony szkolne, które są oparte na nowoczesnej architekturze będą wyświetlać się na wyższych pozycjach (pozycjonowanie strony). To oznacza, że przestarzałe strony muszą liczyć się z mniejszą liczbą odwiedzin.
Ponadto, posiadanie responsywnej strony www będzie oznaczało dla użytkownika, że szkoła jest na czasie. Materiały, które odpowiednio skalują się do rozmiaru ekranu umożliwiają dokładniejsze i przyjemniejsze przeglądanie.
Zachęcamy do zapoznania się wersją testową projektowanej strony:


test.5lo.opole.pl

 
i przekazania ewentualnych uwag do dyrektora szkoły, lub bezpośrednio do autora projektu (dane w stopce strony).

Logowanie