Olimpiady, konkursy, nauka

Opolskie Orły 2017

W dniu 20 czerwca w Centrum Wstawienniczo Kongresowym, odbyło się po raz dwudziesty pierwszy rozdanie Opolskich Orłów. Prezydent Miasta Opola przyznawał wyróżnienia uczniom szkół podstawowych (16 nagród), gimnazjalnych (30) oraz ponadgimnazjalnych (40) miasta Opola. Nagrodzeni zostali uczniowie wyróżniający się najwyższymi wynikami w nauce, szeroką aktywnością społeczną oraz olimpiadami stopnia centralnego. Gospodarzem uroczystości był Prezydent Miasta Opola - Arkadiusz Wiśniewski, a gośćmi m.in. dyrektorzy szkół oraz przedstawiciele uczelni wyższych Opola.

Wśród laureatów byli również tegoroczni absolwenci naszego liceum - Wiktoria Halupczok i Mateusz Wrotny. Wiktoria zdobyła tytuł laureata oraz osiągnęła najwyższy wynik w XXX Olimpiadzie Wiedzy Ekonomicznej spośród reprezentantów województwa opolskiego, a jej opiekunami były mgr Danuta Katorosz i mgr Beata Kostyk. Mateusz zaś jest finalistą 58. Olimpiady o Polsce i Świecie Współczesnym, do której przygotowywał się pod opieką mgr Krystyny Ziemskiej, oraz Olimpiady Wiedzy o III RP (jego opiekunem był mgr Maciej Skoczylas).

   Zdjcie0942 002

Serdecznie gratulujemy laureatom i życzymy dalszych sukcesów -               

uczniowie i nauczyciele V Liceum Ogólnokształcącego.

Dyrekcja V LO wystąpiła z wnioskami o przyznanie tytułu Opolskiego Orła jeszcze trojgu uczniom naszego liceum – finalistom olimpiad na poziomie centralnym: Natalii Hipnarowicz (Olimpiada Literatury i Języka Polskiego), Mateuszowi Dubikowskiemu (Olimpiada Geograficzna) oraz Krzysztofowi Kaszczyszynowi (Olimpiada Wiedzy Ekologicznej), którzy jednak nie znaleźli się w czterdziestce wyróżnionych. Prezydent Miasta Opola, doceniając ich osiągnięcia, przekazał do szkoły podpisane przez siebie dyplomy gratulacyjne. Korzystając z okazji, przekazujemy gratulacje tak pozostałym naszym kandydatom do tytułu, jak i nauczycielom, którzy pełnili nad olimpijczykami opiekę merytoryczną – mgr Agnieszce Wojnowskiej, mgr Alinie Szajdzie i mgr Urszuli Pisarek.

Logowanie