Tydzień Promocji Zdrowia podsumowany!

Tydzień Promocji Zdrowia, który odbywał się w dniach 27 listopada – 1 grudnia 2017 dobiegł już końca. Wśród kolorowych dyni, haseł i plakatów promujących zdrowie oraz zdrowych potraw nie zabrakło dodatkowych atrakcji. Były konkursy, były tańce i trening bokserski, było też kilka warsztatów. Najważniejszym punktem programu była sesja naukowa „Zdrowie jest najważniejsze” kończąca cały tydzień zdrowia. W sesji oprócz uczniów naszej szkoły uczestniczyli także zaproszeni uczniowie z gimnazjów i liceów z Opola wraz z opiekunami. Mamy nadzieję, że wydarzenia tych dni i wiele atrakcji Wam się podobały.

Dziękujemy wszystkim tym, którzy przyłączyli się do zabawy w „dyniowy poniedziałek” 27 listopada 2017r. Dyniowe stroje oraz wystrój klas były niesamowite. Zumba tez była porywająca i energiczna. Trening bokserski także spodobał się uczniom. Bardzo nam było miło, że tak sympatycznie się bawiliście! Dziękujemy za wspólną szkolna zabawę!!!

Wtorek to był dzień warsztatów z Kinesiotapingu (plastrowanie dynamiczne), które odbyły się 28 listopada 2017 roku na sali gimnastycznej w naszym liceum podczas Tygodnia Promocji Zdrowia. Warsztaty przeprowadzili studenci Wydziału Wychowania Fizycznego i Fizjoterapii Politechniki Opolskiej, za które serdecznie im dziękujemy! Warsztaty były bardzo ciekawe i każdy mógł nauczyć się wielu aplikacji techniki plastrowania. W warsztatach uczestniczyły klasy 1C, 1A i 3D.

W środę odbył się konkurs na temat dyni w klasach. Pytania były przystępne a większość odpowiedzi prawidłowych a uczniowie chętniej wybierali w nagrodę cytrynę niż marchewkę.

W ramach Tygodnia Promocji Zdrowia w czwartek 30 listopada 2017 uczniowie klasy 1D naszego liceum wybrali się do Publicznego Przedszkola nr 42 w Opolu, by w ramach wolontariatu przedstawić dzieciom wartości odżywcze dyni i przekonać je do różnych dyniowych potraw.

Dodatkowo młodzież z naszej szkoły urządziła dla dzieci Andrzejki. Przeprowadzili wiele wróżb i konkursów oraz wspólnie z dziećmi nauczyli się układu tanecznego. Spędzili bardzo miło i wesoło czas z „wróżkami, czarownicami, kotami i diablicami z przedszkola”. Było to wyjście, które ma zachęcić klasy pedagogiczne do podjęcia wolontariatu a w przyszłości również pracy w przedszkolach.

W czwartek 30.11.2017 odbyły się warsztaty z fizjoterapeutą Panem Łukaszem Matuszczykiem magistrem fizjoterapii i rehabilitacji, który przedstawił zalety i wady swojej pracy oraz pokazał uczniom swoje umiejętności. Uczniowie klasy 2D, 1D oraz 1 E mieli możliwość skorzystania z pomocy fizjoterapeuty, który pomógł im przy bólach pleców, zlikwidował ból głowy, rozluźnił bolący kark i kłopot z bólami odcinka szyjnego oraz pomógł uśmierzyć ból całej ręki po treningu. Uczniowie oraz nauczyciele tych klas byli pod ogromnym wrażeniem umiejętności Pana Łukasza.

Również w ten dzień odbył się szybki kurs oraz warsztaty pierwszej pomocy przedmedycznej przeprowadzony przez Bartosza Budylowskiego z klasy 2d, któremu towarzyszyła ekipa dziewcząt. Warsztaty zostały przeprowadzone dla klasy 1A i 1E. uczniowie obu klas bardzo aktywnie brali udział w zajęciach, ponieważ każdy z nas zdaje sobie sprawę z tego

1 grudnia 2017 r. w auli naszej szkoły odbyła się sesja naukowa o zdrowiu

” Zdrowie jest najważniejsze”. W sesji brały udział zaproszone szkoły z Opola czyli Zespół Szkól Ogólnokształcących nr I , Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. K. Gzowskiego oraz gimnazjaliści z PG7 w Opolu oraz uczniowie naszej szkoły. Sesje przygotowała mgr Katarzyna Błażewska wraz z uczniami klasy 2D , 3D i 1D. Prezentowane wykłady były niezwykle interesujące zwłaszcza cieszący się największym powodzeniem wykład a właściwie pogadanka na temat metod antykoncepcji ( ich zalet i wad), które przedstawił nam dr n med. Jacek Więcek z Centrum Ginekologii, Neonatologii i Położnictwa w Opolu. Drugi wykład na temat grup krwi prowadziła mgr Aleksandra Malarska z RCK i K w Opolu, przygotowany był zwłaszcza dla klas o nachyleniu biologicznym 2E i 2D a tak profesjonalne omówienie tematu na pewno przyda się na maturze z biologii. Trzeci z wykładów – mgr Maria Gramberg z Wydziału Położnictwa Państwowej Medycznej Wyższej Szkoły Zawodowej w Opolu opowiedziała o „Sekretach kobiecości” od urodzenia poprzez dorastanie, okres dojrzałości i macierzyństwa. Na koniec wystąpił Krzysztof Jadczak z klasy1E aby zachęcić nas do udziału w programie Adamed smart up. Wręczono także dyplomy za udział w dyniowych konkursach. Za najładniejszy dyniowy wystrój Sali przyznano same I miejsca klasom 1D, 1E, 1F i 2E natomiast w konkursie na najlepsze przebranie klasy komisja przyznała dwa pierwsze miejsca klasie 1D i 1F. Serdecznie dziękujemy klasom za zabawę i gratulujemy wygranych!!!

W piątek klasa 3D z opiekunem mgr Beatą Romanowską, w ramach współpracy z Państwową Zawodową Wyższą Szkołą Medyczną w Opolu odwiedziła tamtejszy wydział położnictwa i uczestniczyła w zajęciach na temat faz porodu, odbywając praktyczne lekcje pedagogiki.

Dziękujemy serdecznie wszystkim którzy przyłączyli się do akcji promowania zdrowia, brali chętnie udział w konkursach i zabawie, kosztowali przepysznych zdrowych potraw i aktywnie uczestniczyli w warsztatach.

Dziękujemy klasie 2D, 1D, 3D i mgr Katarzynie Błażewskiej za przygotowanie tylu atrakcji!

Logowanie