Olimpiady

Wykaz olimpiad zwalniających z części egzaminu maturalnego

Zachęcamy uczniów V LO do zapoznania się z komunikatem Ministra Edukacji Narodowej zawierającym wykaz olimpiad przedmiotowych zwalniających finalistów i laureatów stopnia centralnego z cześci egzaminu maturalnego ze stuprocentowym wynikiem z danego przedmiotu (na poziomie rozszerzonym, a jeżeli przedmiot zdawany jest na dwóch poziomach i/lub również w części ustnej - ze 100% rezultatem z wszystkich egzaminów z tego przedmiotu).

Komunikat zawiera także wykaz olimpiad dla uczniów gimnazjum i zasady przyjmowania ich w pierwszej kolejności do szkół ponadgimnazjalnych.

Attachments:
Download this file (Olimp2018-19.pdf)Olimp2018-19.pdf[ ]483 Kb

Awans do okręgowej OWE

Wiktoria Halupczok (z kl. III B) i Mateusz Dubikowski (z kl. II C) będą reprezentować nasze liceum w zawodach okręgowych Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej, które odbędą się na Wydziale Ekonomicznym Uniwersytetu Opolskiego.

Gorąco gratulujemy awansu i życzymy dalszych sukcesów.

Opiekunem merytorycznym obojga uczniów jest mgr Beata Kostyk.

Zakwalifikowane do okręgu w OWoŻiŻ

Uczennice  Ewa Kosmenda i Paulina Śliwińska - obie z kl. III E - zakwalifikowały się do etapu okręgowego Olimpiady Wiedzy o Żywności i Żywieniu i 13 stycznia 2017 roku reprezentowały naszą szkołę w zawodach w Jeleniej Górze.

Gratulujemy uczennicom i ich nauczycielce mgr Urszuli Pisarek.

Wyniki szkolnego etapu MOZA 2015

Z radością przekazujemy inormację o zakwalifikowaniu się dwóch uczennic V LO: Betiny Szczygioł (kl. II C) i Sylwii Kazin (kl. II F) do okręgowego etapu tegorocznej Misyjnej Olimpiady Znajomości Afryki.

Nad ich przygotowaniami do następnego etapu rywalizacji, który odbędzie się w lutym, czuwają: mgr Magdalena Kasperska i mgr Alina Szajda.

Konkurs Talentów Wszelakich (Opolskie Ogrody Talentów)

Osoby o niezwykłych umiejętnościach zachęcamy do udziału w Konkursie Talentów Wszelakich, który organizowany jest przez studentów Uniwersytetu Opolskiego w ramach Opolskich Ogrodów Talentów.

W naszej szkole zgłoszenia do tej konkursowej kategorii należy kierować do mgr Joanny Mochniak.

Poniżej, w załącznikach, regulamin konkursu i karta zgłoszenia.

Logowanie