Psycholog

TU NIE CHODZI O JEDZENIE

Od 9 listopada 2017 r. nasza szkoła uczestniczy w projekcie TU NIE CHODZI O JEDZENIE – jest to kampania społeczna, której celem jest przełamywanie stereotypów oraz uświadomienie otoczeniu, że zaburzenia odżywiania to choroba, którą się leczy, a powrót do zdrowia jest możliwy. Warunkiem jest kompleksowe i interdyscyplinarne podejście. W ramach projektu przeszkoleni zostaną uczniowie, nauczyciele oraz rodzice.

W 10 warsztatach profilaktycznych wezmą udział wszyscy uczniowie klas pierwszych oraz uczniowie klas II D, II E, II F i III D.

Przeprowadzone zostanie także spotkanie dla grona pedagogicznego, w trakcie, którego odbędzie się warsztat pt. „Rozpoznawanie i wczesna interwencja w zaburzeniach odżywiania”.

Rodzice uczniów otrzymają materiały informacyjno – edukacyjne. Natomiast szkolni specjaliści wezmą udział w Ogólnopolskiej konferencji edukacyjnej o zaburzeniach odżywiania, która odbędzie się 15 listopada br. we Wrocławiu.

Zadanie realizowane jest ze środków Narodowego Programu Zdrowia na lata 2016 – 2020. Organizatorem zadania jest Ogólnopolskie Centrum Zaburzeń Odżywiania, działające w ramach Fundacji Europejskie Centrum Wspierania Inicjatyw Społecznych im. Prof. Kazimierza Twardowskiego.

 

Koordynatorem projektu na terenie szkoły jest psycholog szkolny Elżbieta Dróżdż

Logowanie