Nasza działalność

Mikołaj z prezentami z V LO w Domu Dziecka

MDD1

We wtorek 6 grudnia 2016 Samorząd Uczniowski odwiedził Dom Dziecka w Tarnowie Opolskim.

Jak co roku elfy, czyli uczniowie naszego liceum (przy wsparciu rodziców), przygotowały prezenty dla wszystkich dzieci. Następnie przedstawiciele zarządu SU udali się do Tarnowa Opolskiego. Na początku mikołajkowej imprezy samorząd zorganizował zabawy, żeby wszyscy mogli lepiej się poznać. Później nastąpił długo oczekiwany moment rozdawania prezentów przez Św. Mikołaja. Promienne uśmiechy na twarzach dzieci w momencie, kiedy rozpakowywały prezenty, były widokiem bezcennym.

W podziękowaniu, dzieci przygotowały dla nas miłą niespodziankę w postaci piosenki o św. Mikołaju. Później pokazały nam zabawki w swoich pokojach. Z trudem przyszło nam pożegnać się z nimi, ale niestety nadszedł czas na dalszą podróż  świętego. Mikołaj obiecał, że wróci w nadchodzącym roku.

Dla nas, jako członków SU, było to niezapomniane przeżycie. Możliwość poznania osób, które opiekują się dziećmi oraz ich podopiecznych, były niesamowitym doświadczeniem. Ta wizyta zostanie w naszej pamięci na bardzo długo. Mamy nadzieję, że umililiśmy czas dzieciom z Domu Dziecka w Tarnowie Opolskim.

Tekst: Kasia Zasina, Kamila Meszko, Sławek Wojnowski

MDD3

MDD4

Mikołaje i mikołajki z Samorządu Uczniowskiego gorąco dziekują za pomoc w organizacji zbiórki prezentów dla dzieci pani Teresie Seremak (opiekunowi SU) oraz paniom Joannie Dobrzyńskiej-Róg i Annie Siwiec za zawiezienie paczek dla dzieci - oraz uczniów prowadzących mikołajkową imprezę.

MDD2

Logowanie