Inne

Inne

Rok szkolny 2015-2016

PŁYWANIE
21 kwietnia 2016 odbyły się Mistrzostwa Opola w pływaniu. Nasza drużyna jak zwykle zdobywała medale, do kolekcji kolejne 2 medale, BRAWO!!!
medaliści:
1 m-ce i złoto CZUCHWICKA ROKSANA czas: 00:38;89 w stylu motylkowym
3 m-ce i brąz PORTKA SEASTIAN czas: 00:33;12 w stylu dowolnym
dodatkowo:
4 m-ce GERGONT KATARZYNA (00:46;72) klasyk
6 m-ce SEGAL KATARZYNA (00:58;70) klasyk
6 m-ce CHRUSZCZEWSKA KAROLINA (00:38;13) dowolny
7 m-ce SZUFLA MAGDALENA (00:42;51) dowolny
8 m-ce WARCHOŁ DARIA (00:42;59) dowolny
4 m-ce sztafeta: CHRUSZCZEWSKA KAROLINA, RYCZKIEWICZ IGA, GERGONT KATARZYNA, ŁYDUCH MAŁGORZATA, SEGAL KATARZYNA, STRYCHASZ KATARZYNA, SZUFLA MAGDALENA, WARCHOŁ DARIA.
4 m-ce HASSONA BILAL (00:33;78) dowolny
5 m-ce BAJ KAROL (00:54;15) klasyk
Gratulacje i wielkie brawa dla wszystkich zawodników naszej drużyny za trud i wysiłek włożony w start na zawodach!!
opiekun: mgr Andrzej Kowalczyk
plywanie2016
 
ARMWRESTLING
Odbył się, kolejny już, Turnieju ARMWRESTLINGU o puchar Dyrektora Zespołu Szkół Zawodowych im. Stanisława Staszica w Opolu. Turniej rozgrywany był systemem pucharowym do dwóch porażek, dla drużyny punktowały trzy dziewczyny i trzech chłopców. Po drugich miejscach rok i dwa lata temu tym razem nasza drużyna wygrała turniej!! Wielkie brawa dla całej drużyny i opiekuna: mgr Andrzeja Kowalczyka !!!
Armwrestling 2016
więcej zdjęć na: 
 
SZACHY
Kolejny już raz nasza drużyna zajęła IV miejsce Mistrzostwach Opola w Szachach drużynowo, które odbyły się w auli ZS im Staszica. Trzeci rok z rzędu nie możemy wskoczyć na podium, może uda się za rok, powodzenia!!!
Gratulacje dla całej drużyny.
opiekun mgr Elżbieta Kamforowska
 
FINAŁ OLIMPIADY WIEDZY i WARTOŚCI w SPORCIE 2015
Dokładnie 262 uczniów szkół ponadgimnazjalnych z Opola i Opolszczyzny oraz również województw ościennych w dniu 1 grudnia 2015 r. wzięło udział w finale "Olimpiady Wiedzy i Wartości w Sporcie" 2 edycja – piłka siatkowa, który odbył się w auli Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Opolskiego.
Olimpiada cieszyła się wielkim zainteresowaniem uczniów. W etapie szkolnym 27 października 2015 r. uczestniczyło ponad 850 uczniówz 64 szkół, których wspomagało ponad 70 nauczycieli. 
Uczestnicy finału musieli uporać się z testem oraz pytaniami opisowymi z historii i teorii sportu, a także filozofii i wartości moralnych towarzyszącym sportowej rywalizacji.
Uczestnicy Olimpiady po zakończeniu testu spotkali się z siatkarzami ZAKSY Kędzierzyn Koźle: Pawłem Zatorskim i Rafałem Buszkiem oraz Sebastianem Świderskim  prezesem zarządu ZAKSY Kędzierzyn Koźle.
Komisja konkursowa po sprawdzeniu testów wyłoniła 43 najlepszych uczniów „Olimpiady Wiedzy Wartości w Sporcie”.

Wyniki naszych finalistów:
           KRYSTIAN ZIELIŃSKI klasa 3b – 11 miejsce
           DANIEL JONCZYK klasa 3b – 12 miejsce
           KAROL ŁAZOWSKI klasa 2f – 25 miejsce
            AMANDA RATAJ klasa 3d – niestety nieznalazła się w gronie laureatów
Nasza szkoła uplasowała się na 9 miejscu na 62 szkoły, a biorąc pod uwagę miasto to jesteśmy na 1 miejscu wśród szkół z Opola - to bardzo dobry wynik!!! Gratulacje!!!

         Uroczystość podsumowania i wręczenia nagród odbyła się 8 grudnia 2015 r. podczas konferencji pt.: „Osobowość trenera-wychowawcy w kulturze fizycznej”, która odbyła się w Opolu, w II Kampusie Politechniki Opolskiej, ul. Prószkowska 76, w budynku nr 9a (Hala Sportowa) – aula wykładowa.
Wszystkim uczestnikom konkursu składamy serdeczne gratulacje, za zaangażowanie, czas i trud włożony w przygotowanie do olimpiady.
 
FUTBOL AMERYKAŃSKI W PLO V
Dzięki uprzejmości Trenerów Futbolu Amerykańskiego Wolverines Opole, uczniowie kilku klas mieli możliwość uczestniczenia w nowych i bardzo ciekawych zajęciach - pozwoliło im to zapoznać się z samą dyscypliną i odbyć część treningu futbolu amerykańskiego, jak również poznać i zagrać w bezkontaktową wersję gry - „Futbol Flagowy”.
 Dziękujemy 
futboll amerykanski 2
 
SPEED-BALL, WARSZTATY DLA NAUCZYCIELI WF W PLO V
Nauczyciele WF z naszej szkoły zorganizowali specjalnewarsztaty z gry speed-ball dla innych nauczycieli z opolskich szkół, a stawił się na nim nawet Przemysław Wolan, czyli prezes tej dyscypliny i reprezentant Polski na ostatnich mistrzostwach świata, gdzie zajął szóste miejsce w grze singlowej.
Nauczyciele z innych szkół zapoznali się z tą nową dyscypliną w teorii i praktyce! Miejmy nadzieję, że aktywny udział w tych warsztatach przysłuży się do popularyzacji tej dyscypliny w Opolu 
Mistrzostwa Świata 2015 Speed-ball odbyły się w Polsce w Krakowie: http://www.speed-ball.pl/
rok szkolny 2014-2015
 
SZACHY drużynowo
30 października 2014, na auli ZS im Staszica, odbyły się Mistrzostwa Opola w Szachach drużynowo,
Nasza drużyna zajęła IV miejsce (tak samo jak rok temu) niewiele zabrakło do podium. Brawa dla całej drużyny!!!
szachy2014 01
Naszą szkołę reprezentowali:
Kinga Łabińska IC, Piotr Klimek IA, Michał Kaliga IE i Łukasz Wielki IIIA.
opiekun: mgr Elżbieta Kamforowska
 
E-SPARTAKIADA - gry zespołowe
Zakończona została czwarta Ogólnopolska E-Spartakiada Dzieci i Młodzieży Szkolnej pod patronatem Narodowego Programu Rozwoju Sportu POLSKI SPORT 2024- część dotycząca gier zespołowych, ale oceniana indywidualnie w zakresie techniki.
Zawodnicy mieli do dyspozycji 4 konkurencje z piłką:siatkówka, koszykówka, piłka nożna oraz piłka ręczna.W zawodach wzięło udział 2813 uczniów z całego kraju. Zostało zapisanych 4353 wyników. Z V LO uczestniczyło 26 uczniów.
Baza wyników udostępniana jest czterem związkom sportowym, patronom sportu, poważnym sponsorom i tym, od których zależą sukcesy młodych zawodników.
     Poniżej podajemy najlepsze wyniki naszych uczniów w ogólnopolskim rankingu:
Siatkówka chłopców:
1 miejsce.. Bartosz Goluch IIIC
2 miejsce.. Kotowski Paweł IIC
3 miejsce.. Jakub Paniewski IIIE
Piłka ręczna dziewcząt:
2. miejsce Paulina Bielang IIB
4. miejsce Magdalena Drej IIC
Piłka nożna dziewcząt:
4. miejsce Natalia Grabowska IE
5. miejsce Katarzyna Cykowska IC.
Ponadto w załączniku znajdziecie dyplom-podziękowanie dla szkoły.
 
SPEED-BALL w PLO V
2-III-2015 lekcje wf-u były pełne nowych doświadczeń, gdyż odbywały się z jedynym w Polsce reprezentantem naszego kraju w speed-ball Panem Przemysławem Wolan. W zajęciach uczestniczyły klasy IA, IB, ID, IIA, IID, IIE, IIF, IIIB, IIIC, które miały okazje spróbować swoich sił w tej nowej dyscyplinie, jaką jest właśnie speed-ball. Zajęcia jak i sama dyscyplina bardzo spodobała się uczniom, jako ciekawa i atrakcyjna forma aktywności fizycznejJ
Oto krótki opis gry: 
Speed-Ball jest pierwszą i jedyną grą z wykorzystaniem piłki i rakiet w której występują konkurencje:
• rozgrywane na czas, 
• w których zawodnicy zobowiązani są do gry obiema rękami, 
• z elementami gry sztafetowej
• w których gra tylko jeden zawodnik. 
            Jest to pierwsza gra, w której zawodnicy mogą uderzać piłkę w praktycznie dowolnym kierunku i z dowolną siłą, pamiętając jedynie o zachowaniu właściwego kierunku rotacji piłki wokół stojaka.
W Speed-Ball można grać w każdym wieku, jest to świetny pomysł na niedrogą a skuteczną rekreację, na rozwijanie swojej sprawności fizycznej oraz refleksu a osiągając odpowiedni poziom na osiągnięcie sukcesów nawet na arenie międzynarodowej.
speed ball 2 speed ball 3
 
SHORT-TRACK, Turniej o Puchar Dyrektora PLO I
Nasze drużyny obroniły miejsca z zeszłego roku, zdobywając złoto brąz!!
Kolejny raz osiągamy super wynik w zawodach short-tracku!!! Od trzech lat jesteśmy na pierwszym miejscu w kategorii chłopców i na trzecim w kategorii dziewcząt.
Klasyfikacja:
1 m-ce PLO nr V - chłopcy
w składzie: Kacper Kapłon 3A (niepokonany w swoich startach!!),  Kuba Tymków 3E,  Paweł Malottki 3E,  Arek Wołoszyński 2A
3 m-ce PLO nr V - dziewczęta
w składzie: Wiktoria Blach2C, Nicola Cieślińska 3E,  Katarzyna Bryzik 3E, Nela Romanowska2C
opiekun: mgr Andrzej Kowalczyk.
WIELKIE BRAWA!!!
short track
 
ARMWRESTLING
Dnia 2.04.2015 odbył się, kolejny już, turnieju ARMWRESTLINGU o puchar Dyrektora Zespołu Szkół Zawodowych im. Stanisława Staszica w Opolu. Turniej rozgrywany był systemem pucharowym do dwóch porażek, dla drużyny punktowały trzy dziewczyny i trzech chłopców. Nasza drużyna kolejny raz odnotowała bardzo dobry wynik i tak jak rok temu zajęliśmy II m-ce drużynowo!!! Wielkie brawa!!!! 
drużyna w składzie: …………..
opiekun: mgr Andrzej Kowalczyk
Serdecznie gratulujemy całej drużynieJ
armwrestling 2015
więcej zdjęć na: http://www.andkow.cba.pl
 
DZIEŃ OTWARTYCH DRZWI 2015 - integracyjny mecz piłki siatkowej (nauczyciele + absolwenci + uczniowie) oraz SPEED-BALL
Podobnie jak przed rokiempodczas Dnia Otwartych Drzwinaszej szkoły zorganizowaliśmy mecz siatkówki, w którym wzięli udział nasi absolwenci, uczniowie oraz nauczyciele wf. W meczu wzięło udział 16 osób (kobiety i mężczyźni). Mecz rozegrano między obecną reprezentacja szkoły a drużyną złożoną z absolwentów i nauczycieli. Gra była bardzo zacięta, zawodnicy walczyli o każdy punkt, anagrodą było sama radość z gry i świetna zabawa!!J
Młodzież gimnazjalna odwiedzająca naszą szkołę mogła spróbować swoich sił w nowej na Opolszczyźnie dyscyplinie, jaką jest speed-ball. Gra ta cieszyła się dużym zainteresowaniem, co nas bardzo cieczy.
 dni otwarte 2015 1 dni otwarte 2015 2
Gorąco dziękujemy niemal 400 uczniom gimnazjów (wraz z przyjaciółmi), którzy zdecydowali się nas odwiedzić 24 kwietnia 2015 r. podczas Dnia Otwartych Drzwi w V LO. Wiemy, że zawitali do nas uczniowie niemal wszystkich gimnazjów - publicznych i niepublicznych - działających na terenie miasta Opola i województwa!!!
Zapraszamy do V LO
więcej zdjęć na: https://www.facebook.com/media/set/?set=a.623357801131961.1073741933.185156884952057&type=3
 
PŁYWANIE
18 maja 2015 odbyły się Mistrzostwa Opola w pływaniu. Nasza drużyna jak zwykle zdobywała medale, do kolekcji kolejne 5 medali, BRAWO!!!
klasyfikacja:
 sztafeta dziewcząt 3 miejsce i brązw Mistrzostwach Opola
indywidualnie:
 Tomasz Główka: 1 m-ce i złoto w stylu grzbietowym
 Kasia Gergont: 2 m-ce i srebro w stylu dowolnym 
 
 Daria Warchoł: 3 m-ce i brąz w stylu klasycznym
 Szymon Mielczarek: 3 m-ce i brąz w stylu grzbietowym 
drużyny w składzie:
dziewczęta: Magda Szufla, Sara Mróz, Daria Warchoł, Kasia Strycharz, Kasia Gergont, Karolina Chruszczewska, Paulina Laskowska, Anna Zwolenik.
chłopcy: Tomasz Główka, Damian Lukas, Rafał Głowacki, Szymon Mielczarek,Szymon Raczkowski, Paweł Kotowski, Damian Tomiczek, Michał Kaliga.
opiekun: mgr Andrzej Kowalczyk
plywanie2015 1
 
BADMINTON – drużynowe Mistrzostwa Opola
W drużynowych mistrzostwach Opola nasza drużyna dziewcząt zajęła 2 miejsce i zdobyła srebrny medal. BRAWO!!! Niestety chłopcom nie udało się zakwalifikować do finałów, zakończyli mistrzostwa na fazie eliminacyjnej. Zawody rozegrano 26 maja 2014 w PSP 28 w Opolu.
Drużyna dziewcząt w składzie: Wiktoria Blach 2c, Katarzyna Gergont 2e
Drużyna chłopców w składzie: Krystian Zieliński 2b, Szczepan Watras 2b
opiekun: mgr Elżbieta Kamforowska  
badminton2015 01  
wielkie brawa!!

rok szkolny 2013-2014

SZACHY

5 listopada 2013 odbyły się Mistrzostwa Opola w Szachach drużynowo, Mistrzostwa odbyły się w auli ZS im Staszica.

Nasza drużyna zajęła IV miejsce

szachy 2013

Naszą szkołę reprezentowali:

Magdalena Pełka IC, Tomasz Bernat IIB, Dawid Lechicki IIIC i David Przybyła IF.

opiekun mgr Elżbieta Kamforowska

 

PŁYWANIE
19-IV-2013 odbyły się Mistrzostwa Opola w Pływaniu, na krytej pływalni w PSP 5 w Opolu.
Nasi pływacy zdobyli 8 medali ( 2 złote, 3 srebrne, 3 brązowe) lepiej o jeden medal niż rok temu WIELKIE BRAWA!!!

Klasyfikacja drużynowo:
II miejsce i srebro sztafeta chłopców

III miejsce i brąz sztafeta dziewcząt

Klasyfikacja indywidualnie:
grzbiet:

I m-ce i złoto zdobyła Ola  Prażmowska (tak jak rok i dwa lata temu - brawo)

I m-ce i złoto zdobył Tomasz Główka (poprawiony wynik-w zeszłym roku II m-ce)

II m-ce i srebro zdobył Adrian Taborski (poprawiony wynik-w zeszłym roku III m-ce)
klasyk:

III m-ce i brąz zdobyła Kasia Gergont

dowolny:

II m-ce i srebro zdobyła Dominika Oliwa (tak jak rok temu)

III m-ce i brąz zdobyła Anna Rygol (tak jak rok temu)

Gratulacje dla całej reprezentacji naszej szkoły za trud i wysiłek włożony w zawody

pływanie2014 1

Szkołę reprezentowali:

Ola Prażmowska 3d, Dominika Oliwa 3a, Ania Rygol 3c, Kasia Gergont 1e, Paulina Laskowska 1f, Kasia Strycharz 1e, Venessa Graca 1c, Kasia Segal 1d, Tomek Główka 2d, Adrian Taborski 3e, Stanisław Brylak 2d, Maciej Raba 3e, Michał Zbieg 1d, Filip Mrozek 1c, Rafał Głowacki 2c, Paweł Kotowski 1c.
opiekun: mgr Andrzej Kowalczyk

 

FINAŁ OLIMPIADY WIEDZY I WARTOŚCI W SPORCIE 2014

Dwóch uczniów klas trzecich, Michał Duch 3b i Piotr Malorny 3c, zostali laureatami Olimpiady Wiedzy i Wartości w Sporcie. BRAWO!!! 

Wyniki naszych finalistów:

14 miejsce Duch Michał z klasy IIIB

16 miejsce Malorny Piotr z klasy IIIC

Oni będą uczestniczyć w uroczystości wręczenia nagród, która odbędzie się 13 maja 2014 r. podczas konferencji pt.: „Sport jako wartość" w II Kampusie Politechniki Opolskiej, ul. Prószkowska 76, budynek nr 9a (Hala Sportowa) – aula wykładowa.

Kolejne miejsca, niestety już nie nagrodzone, zdobyli:

18 miejsce Zieliński Krystian IB i Jonczyk Daniel IB

20 miejsce Deberna Aleksandra IIIB

Serdecznie Gratulujemy!!

Opiekun: mgr Agnieszka Młyńska

W finale "Olimpiady Wiedzy i Wartości w Sporcie" wzięło udział dokładnie 200 uczniów szkół ponadgimnazjalnych z Opolszczyzny i województw ościennych. Finał odbył się w auli Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Opolskiego w dniu 8 kwietnia 2014 r.
Olimpiada cieszyła się wielkim zainteresowaniem uczniów. W etapie szkolnym uczestniczyło ponad 900 uczniów z 64 szkół.
Uczestnicy finału musieli uporać się z testem oraz pytaniami opisowymi z historii i teorii sportu, a także filozofii i wartości moralnych towarzyszącym sportowej rywalizacji.

olimiada wiedzy i wartości w sporcie2014 2

Uczestnicy Olimpiady po zakończeniu testu spotkali się z trenerem i siatkarzami ZAKSY Kędzierzyn Koźle:  Sebastianem Świderskim, Piotrem Gackiem i Łukaszem Polańskim.

gratulacje dla całej piątki finalistów:)

 

WOJEWÓDZKI DZIEŃ PRZECIW SIEDZĄCEMU TRYBOWI ŻYCIA

W ramach Wojewódzkiego Dnia Przeciw Siedzącemu Trybowi Życia 11 kwietnia 2014r. uczniowie klas I i II zatańczyli taniec belgijski na boisku szkolnym. Na szczęście pogoda dopisała i bawiliśmy się świetnie. Dziękujemy bardzo za aktywne uczestnictwo w tej akcji 

Zapraszamy za rok - nauczyciele wychowania fizycznego!!

belgijski2014 03

link do filmu: 

https://www.facebook.com/photo.php?v=625445080874199&set=vb.100002261378401&type=2&theater

 

SHORT-TRACK

Turniej o Puchar Dyrektora PLO I - 15.04.2014

Nasze drużyny w zawodach short-tracku wystartowały po raz drugi, i tak jak w debiucie rok temu, start był bardzo udany!!

Drużyny obroniły miejsca z zeszłego roku, zdobywając złoto brąz!!

Klasyfikacja:
1 m-ce PLO nr V - chłopcy
w składzie: Kacper Kapłon 2A (niepokonany w swoich startach!!),  Kuba Tymków 2E,  Paweł Malottki 2E,  Arek Wołoszyński 1A

3 m-ce PLO nr V - dziewczęta
w składzie: Karia Fedynyszyn 3B, Nicola Cieślińska 2E,  Katarzyna Bryzik 2E, Oliwia Gawlica 2D
opiekun:mgr Andrzej Kowalczyk.

 

 short track2014 03

WIELKIE BRAWA!!!

 

ARMWRESTLING

Dnia 28.04.2014 odbył się Wojewódzki Turnieju ARMWRESTLINGU "Pokonaj Staszica na rękę" o puchar Dyrektora, zorganizowany w Zespole Szkół Zawodowych im. Stanisława Staszica w Opolu. Turniej rozgrywany był systemem pucharowym do dwóch porażek, dla drużyny punktowały trzy dziewczyny i trzech chłopców. Klasyfikacja prowadzona była drużynowo i indywidualnie w kategorii chłopców i dziewcząt.
Poniżej wyniki najlepszych w kategorii dziewcząt i drużynowej. 
    Kategoria Dziewcząt: 
1. Angelika Gogolin - LO nr 5 
2. Dagmara Wilk - ZS Ekonomicznych 
3. Joanna Muraszko - ZSZ im. Stanisława Staszica 
    Kategoria Drużynowa: 
1. Zespół Szkół Zawodowych im. Stanisława Staszica w Opolu 
2. Publiczne Liceum Ogólnokształcące nr 5 w Opolu 
3. Zespół Szkół Ekonomicznych w Opolu 

armwresling2014 01

drużyna w składzie: Angelika Gogolin 3e, Klaudia Czaja 2a, Magda Drej 1c, Paulina Nowak 1f, Paulina Bielang 1a, Radek Prokop 2c, Kamil Adamczyk 2f i Wiktor Gamroth 2f
opiekun: mgr Andrzej Kowalczyk

Serdecznie gratulujemy całej drużynie :)

więcej zdjęć na: http://www.andkow.cba.pl/   oraz

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=448274228640320&set=a.448274145306995.1073741885.185156884952057&type=3&theater

 

BADMINTON

W drużynowych mistrzostwach Opola obie nasze drużyny uplasowały się tuż za podium,zajmując IV miejsca, BRAWO!!! Zawody rozegrano 29 kwietnia 2014 w PSP 28 w Opolu.

Drużyna dziewcząt w składzie:Wiktoria Blach 1c, Jadwiga Szpryngiel 1d

Drużyna chłopców w składzie:Krystian Zieliński 1e, Szymon Raczkowski 1c
opiekun: mgr Elżbieta Kamforowska
wielkie brawa!!

 

 

Wielkie brawa dla wszystkich naszych zawodników wyżej wymienionych dyscyplin sportowych!!!

 

więcej zdjęć na: http://www.andkow.cba.pl/

 i na: https://www.facebook.com/pages/Sport-PLOV-Opole/185156884952057

  

 

rok szkolny 2012-2013

SZACHY

Nasza drużyna zajęła V miejsce w Mistrzostwach Opola w szachach.

Turniej rozgrywany był 4-XII-2012 w auli ZS im Staszica, systemem szwajcarskim.

W naszej drużynie grali: Sabina Niestrój 2B, Łukasz Wielki 1A, Tomasz Bernat 1B, Mateusz Borto 1B i Maciek Gil 3F - opiekn mgr Elżbieta Kamforowska.
Mistrzostwa wygrała drużyna z ZSElektrycznych.

Brawa dla naszych zawodników!!!

 

ARMWRESLING

I miejsce dla naszej szkoły w Drużynowych Mistrzostwach Opola w Armwrestlingu - 14.03.2013r. Zawody "Armwreslingu" - siłowania się na rękę, rozgrywane były w ZSZ im. S. Staszica. Turniej rozgrywany był systemem pucharowym do dwóch porażek, dla drużyny punktowały trzy dziewczyny i trzech chłopców. 
Oprócz klasyfikacji drużynowej były również nagrody indywidualne w kategorii chłopców i dziewcząt. 
   Angelika Gogolin 2E zdobyła złoty medal, wygrywając kategorię dziewcząt
   Denis Trzeciok 3A zajął II miejsce i zdobył srebrny medal wśród chłopców (przegrał tylko z mistrzem Polski)
Reszta drużyny zajmowała miejsca poza podium, jednak na tyle wysokie, że w klasyfikacji drużynowej całego turnieju nasza szkoła zajęła I miejsce!!! wielkie brawa!!!

armwresling2013 01

drużyna w składzie: Marysia Hurek 2e, Magdalena Mach 2e, Angelika Gogolin 2e, Natalia Wróbel 3b, Denis Trzeciok 3a, Maciej Padamczyk 3b, Piotr Droń 2a, Radek Prokop1c, Jakub Słomka 3b
opiekun: mgr Andrzej Kowalczyk

 

PŁYWANIE
 5-IV-2013 odbyły się Mistrzostwa Opola w Pływaniu, na krytej pływalni w PSP 5 w Opolu.
Nasi pływacy zdobyli 7 medali (2 złote, 3 srebrne, 2 brązowe)

Klasyfikacjaindywidualnie:
grzbiet – I m-ce Ola  Prażmowska(tak jak rok temu - brawo) i II m-ce Tomasz Główka oraz III m-ceAdrian Taborski
klasyk– I m-ceMarta Pietruszka(rok temu Marta była druga - brawo)

dowolnyII m-ce Dominika Oliwa i Marcin Trafiałek oraz III m-ce Anna Rygol

drużynowo:
IV miejsce sztafeta chłopców

Gratulacje dla całej reprezentacji naszej szkoły za trud i wysiłek włożony w zawody

plywanie2013 01

szkołę reprezentowali:
Aleksandra Prażmowska 2d, Dominika Oliwia 2a, Marta Pietruszka 3b, Jagoda Marek 3b, Anna Rygol 2c, Andrea Sochor 2e, Ola Murzyn 1e
Tomasz Główka 1d, Stanisław Brylak 1d, Michał Niewczas 1e, Marcin Trafiałek 3b, Maciej Padamczyk 3b, Adrian Taborski 2e, Maciej Raba 2e, Damian Kirstein 1c
opiekun:mgr Andrzej Kowalczyk

 

SHORT-TRACK
Turniej o Puchar Dyrektora PLO I - 18.04.2013

Nasze drużyny wystartowały w zawodach short tracku po raz pierwszy i można powiedzieć, patrząc na klasyfikację poniżej, że debiut był bardzo udany.
1 m-ce PLO nr V - chłopcy
w składzie: Kacper Kapłon 1A,  Kuba Tymków 1E,  Paweł Malottki 1A,  Stanisław Brylak 1D

3 m-ce PLO nr V - dziewczęta

w składzie: Oliwia Gawlica 1D,  Karia Fedynyszyn 2B,  Maria Hurek 2E,  Katarzyna Bryzik 1E

opiekun:mgr Andrzej Kowalczyk. 

short track2013 00

 a tutaj filmik z zawodów, polecam:
http://www.youtube.com/watch?v=4x7SWH7g0UU&feature=youtu.be

 

Wielkie brawa dla wszystkich uczestników wyżej wymienionych dyscyplin sportowych!!!

 

więcej zdjęć na: http://www.andkow.cba.pl/

 i na: https://www.facebook.com/pages/Sport-PLOV-Opole/185156884952057

 

 

rok szkolny 2011-2012

ARMWRESLING
W tym roku szkolnym okazjonalnie odbyły się Mistrzostwa Szkoły w "Armwresling" - siłowania się na rękę. Dzięki uprzejmości i w ramach promocji opolskiego klubu "armwreslingu" oraz popularyzacji tej dyscypliny przeprowadziliśmy te zawody dla dziewcząt i chłopców naszej szkoły. Liczyła się bardziej zabawa i poznanie nowej dyscypliny niż zwycięstwo. Uczniowie startowali w kategoriach wagowych, chłopy i dziewczęta osobno. Może w przyszłości uda nam się to powtórzyć zabawa była świetna i uczniowie miło spędzili czas, brawa dla wszystkich uczestników!!
 armwresling05 
armwresling01 armwresling02 armwresling03 armwresling04 
 
BADMINTON
Drużynowe Mistrzostwa Opola - 2 miejsce i srebro dziewczęta (Hołda Karolina, Gergont Natalia i Deberna Ola) nie udało się obronić tytułu mistrzowskiego z poprzedniego roku, ale i tak swietny wynik i wielkie brawa dla dziewczyn!!! Mistrzostwa rozegrano jak zwykle w PSP 28 w Opolu.
 
STREETBALL
W ramach akcji „Biała Zima w Mieście – Opole 2012” mgr Łukasz Błażewski przy współpracy z  Międzyszkolnym Ośrodekiem Sportowym w Opolu przeprowadził turnieje Streetballa dla uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych opolskich szkół.
Młodzi koszykarze rywalizowali ze sobą na sali gimnastycznej PLO nr V w dwóch  kategoriach wiekowych.
Klasyfikacja końcowa:
Chłopcy - uczniowie szkół gimnazjalnych
I miejsce – „AZS Team” Patryk Wilk, Patryk Mruczyński, Grzegorz Cyganiuk
II miejsce – „Koty” Wojciech Bator, Kamil Klecha, Michał Popiołek, Mikołaj Szczepaniak, Bartek Bator
III miejsce – „ZP Squad” Michał Nenza, Szymon Dziubiński, Daniel Leluszko
Chłopcy - uczniowie szkół ponadgimnazjalnych
I miejsce – „Kleksy” Tomasz Rachwał, Damian Nawrot, Roman Dużyński, Maciej Głowacki
II miejsce – „Ona Jest Dobra” Rafał Knefel, Michał Burdziąg, Bartosz Trybała, Mateusz Miller
III miejsce – „Gramy Razem” Andrzej Rzepiela, Paweł Matejka, Marcin Bulkiewicz
Dziewczęta
I miejsce – „Karmel” Karia Fedynyszyn, Joanna Jurkiewicz, Jagoda Marek
II miejsce – „LA Lakers” Paulina Pawelczyk, Barbara Rachwał, Kamila Poznańska, Ewa Markuszewska, Justyna Puchalska
III miejsce – „Basket Team” Nicola Tymków, Marta Sinkowska, Justyna Kostrzewska, Patrycja Kolińska
 street

PŁYWANIE
8-III-2012 odbyły się Mistrzostwa Opola w Pływaniuna krytej pływalni w PSP 5 w Opolu. naszą szkołę reprezentowali:
Gergont Natalia, Prażmowska Ola, Klimczyk Ola, Oliwa Dominika, Mioska Monika, Lisoń Marta, Pietruszka Marta, Klekota Klaudia i Zimnicki Witold, Raba Maciej, Liszega Darek. opiekun:mgr Łukasz Błażewski

klasyfikacja:
drużynowo:
II miejsce w sztafecie dziewcząt        
indywidualnie:
grzbiet – I m-ce. Prażmowska Ola 
klasyk - II m-ce. Pietruszka Marta, III m-ce. Oliwa Dominika, VII m-ce. Zimnicki Witek 
dowolny – II m-ce. Gergont Natalia, VI m-ce. Klimczyk Aleksandra, IX m-ce. Raba Maciej i XI m-ce. Liszega Darek.

plywanie0  
plywanie1 plywanie2 plywanie3 plywanie5 

wielkie brawa dla wszystkich uczestników wyżej wymienionych dyscyplin sportowych!!! 

rok szkolny 2010-2011
 
szachy
14 grudnia 2010 odbyły się Mistrzostwa Opola w Szachach, naszą szkołę reprezentowali:
Ania Chlebosz IIIF , Julia Kowalik IIIF, Jacek Piechota IIC i Kuba Apczyński IB.
opiekun mgr Andrzej Kowalczyk
Drużynowo nasza szkoła zajęła IV miejsce
Indywidualnie najwyżej uplasował się Jacek Piechota - III miejsce
 
szachy2010-2011r 00
szachy2010-2011r 01 szachy2010-2011r 02 szachy2010-2011r 03
!!!gratulujemy!!!
 
badminton
W drużynowych zawodach w badmintonie nasze dziewczyny zajęły I miejsce!!
Martyna Abratkiewicz IIIF i Dominika Trzmiel IID zdobyły złoty medal i mistrzostwo Opola w badmintonie drużynowym!!
Drużyna chłopców Adam Michałowski IIIE i Szymon Domański IB zajęła 4 miejsce
Mistrzostwa rozegrano 11 kwietnia 2011 w PSP 28 w Opolu. !!!wielkie brawa!!!
 badminton2011 1
badminton2011 0 badminton2011 3 badminton2011 4
drużyna w składzie:
Martyna Abratkiewicz, Dominkia Trzmiel, Adam Michałowski, Szymon Domański
opiekun: mgr Andrzej Kowalczyk
 
pływanie
Na Mistrzostwach Opola w pływaniu nasi uczniowie zdobyli dwa medale!!
-
złoty medal i tytuł mistrza Opola w stylu dowolnym zdobył Marcin Trafiałek kl. IB
- brązowy medal w stylu grzbietowym zdobył Szymon Domański z kl. IB

Pozostała część drużyny to Kornel Dulian IIIA (VI miejsce w stylu dowolnym) i Kirył Konowałow IIF (V miejsce w stylu klasycznym). Gratulacje dla wszystkich!!! zawody odbyły się na basenie PSP 5.
plywanie2011x4
drużyna w składzie: Kirył Konowałow IIF, Szymon Domański IB, Kornel Dulian IIIA i Marcin Trafiałek IB

opiekun: mgr Łukasz Błażewski
plywanie2011x2 plywanie2011x3 plywanie2011x5 plywanie2011x6

wielkie brawa dla wszystkich!!
więcej zdjęć na: http://www.andkow.cba.pl/ 

Więcej artykułów…

Logowanie