Piłka ręczna

Piłka ręczna

Sezon 2015-2016
Wielki sukces!!!

Mistrzostwa województwa dziewcząt - złote medale!!!
            Wielki sukces w Mistrzostwach województwa opolskiego 2015/16.
Nasza drużyna wywalczyła I miejsce i zdobyła złote medale Mistrzostw województwa opolskiego!!!
To był wspaniały rok dla naszej drużyny szczypiornistek, po wygraniu Mistrzostw Opola, powtórzyły sukces w województwie. Po wspaniałej grze zdobyły tytuł mistrzyń województwa, BRAWO!!! W historii szkoły, w sportach drużynowych, to pierwszy taki sukces, były 2 i 3 miejsca w województwie, ale nigdy nie było złota, gratulacje dla dziewczyn!!!
Finał województwa odbywał się w Brzegu
PR dz wojew 2016  
drużyna w składzie:
Magdalena Drej, Paulina Nowak, Paulina Bielang,Joanna Mikołajczyk, Roksana Czuchwicka, Oliwia Piszczałka, Agata Kużma, Ewelina Dajewska,Katarzyna Strycharz, Mirela Hendel.
Opiekun: Elżbieta Kamforowska
Gratulacje!!!

Mistrzostwa Opola
Dziewczyny - złote medale !!!
                         
      26 lutego 2016 na hali sportowej PSP 29 w Opolu rozegrane zostały finały Mistrzostw Opola w piłce ręcznej dziewcząt. 
Nasza drużyna wywalczyła I miejsce i zdobyła złote medale Mistrzostw Opola!!! Kolejny rok nasze dziewczyny są najlepsze w Opolu, wielkie brawa!!
      Nasza drużyna nie przegrała żadnego meczu ani w finałach ani wcześniej w eliminacjach, brawo dziewczyny!!!
PR dz 2016
Drużyna w składzie:
Magdalena Drej, Paulina Nowak, Paulina Bielang,Joanna Mikołajczyk, Roksana Czuchwicka, Oliwia Piszczałka, Agata Kużma, Ewelina Dajewska
Opiekun: Elżbieta Kamforowska
Gratulacje!!!
Chłopcy:
Drużyna chłopców w Mistrzostwach Opola 
(16-II-2016) zakończyła niestety występy na grupie eliminacyjnej. Dzielnie walczyła, ale nie udało się awansować do ścisłych finałów. Mecz z ZS Budowlanych był wyrównany i zacięty niestety przegrany dwoma bramkami. Mecz z PLO VI (późniejsi mistrzowie Opola i województwa) przegraliśmy dość wyraźnie. Brawa dla naszej drużyny za walkę, trud i czas włożony w przygotowanie i udział w mistrzostwach!!!
sezon 2014-2015
 
Mistrzostwa Opola dziewcząt - złote medale dla naszych dziewcząt!!!                               
    6 lutego 2015 na hali sportowej Politechniki Opolskiej rozegrane zostały finały Mistrzostw Opola w piłce ręcznej dziewcząt. 
Nasza drużyna wywalczyła I miejsce i zdobyła złote medale Mistrzostw Opola!!!
    Wcześniej w eliminacjach (4-II-2015) dziewczęta wygrały swoją grupę eliminacyjną i awansowały do finałów. W finale znalazły się jeszcze PLO VI, ZS Ekonomicznych i ZSZ im. Staszica.
Nasza drużyna wygrała wszystkie mecze w finale, który rozgrywany był systemem „każdy z każdym”.
Mistrzostwa zakończyły się następująco:
  1.   PLO V
  2.   ZSZ im. Staszica
  3.   ZS Ekonomicznych
  4.   PLO VI
Trzymamy kciuki i życzymy zwycięstw i awansu do kolejnych etapów mistrzostw województwa!!!
WIELKIE BRAWA !!!
pr2015dz
Drużyna w składzie:
Katarzyna Strycharz, Magdalena Szczegielska, Klaudia Czaja, Magdalena Drej, Paulina Nowak, Paulina Bielang, Justyna Sroka, Angelika Piotrowicz, Wiktoria Blach, Oliwia Tomczak, Marta Bieda.
Opiekun: Elżbieta Kamforowska
Gratulacje!!!

Mistrzostwa województwa dziewcząt - brązowe medale dla naszych dziewcząt!!!
    Mistrzostwa województwa 2014/15 Opolskiej rozegrane zostały w Dobrzeniu Wielkim.
Nasza drużyna wywalczyła III miejsce i zdobyła brązowe medale Mistrzostw województwa opolskiego!!!
Wcześniej w półfinałach wojewódzkich, rozgrywanych w Opolu na sali gimnastycznej PLO VI, nasze dziewczęta wygrały wszystkie mecze i bez problemów awansowały do finałów. Finał rozgrywany był systemem „każdy z każdym” nasza drużyna po walce i zaciętych meczach stanęła na podium zajmując III miejsce w województwie!!! Wielkie brawa za bardzo duży sukces!!!!
pr2015wojew dz 
Drużyna w składzie:
Katarzyna Strycharz, Klaudia Czaja, Magdalena Drej, Paulina Nowak, Paulina Bielang, Angelika Piotrowicz, Wiktoria Blach, Marta Passon, Mirela Hendel.
Opiekun: Elżbieta Kamforowska
Gratulacje!!!
 
Mistrzostwa Opola chłopców - V miejsce
    Drużyna chłopców zakończyła Mistrzostwa Opola na V miejscu, BRAWO!!!
W tym roku mecze rozgrywane były na hali sportowej Politechniki Opolskiej na ul. Prószkowskiej.
W grupie eliminacyjnej (9-II-2015) zajeliśmy drugie miejsce, które dawało nam prawo startu w barażach!! W grupie były 4 zespoły: WZDZ, PLO II, ZSZ nr 4 i my. Wygraliśmy z PLO II (Mistrz Opola z poprzedniego roku), ale przegraliśmy z WZDZ i ZSZ nr 4. WZDZ wygrała wszystkie swoje mecze, ale reszta grupy była bardzo wyrównana (wszyscy po 1 zwycięstwie i dwóch porażkach) i o awansie decydował bilans bramek, który mieliśmy najlepszy!!!
    W barażach (13-II-2015) wygraliśmy z ZS Budowlanych, ale po walce przegraliśmy z ZS Mechanicznych i nie awansowaliśmy do finałów, ostatecznie zakończyliśmy Mistrzostwa Opola na V miejscu!!! Brawo dla naszej drużyny za walkę, trud i czas włożony w przygotowanie i udział w mistrzostwach!!!
pr2014 15chl
Drużyna w składzie:
Patryk Szlenzong 3c, Radek Prokop 3c, Łukasz Michalak 3c, Krystian Zieliński 2b, Daniel Jonczyk 2b, Piotr Klimek 1a, Mateusz Hołyński 3c, Damian Lukas 1a, Michał Urbanek 1a, Dominik Kubicz 1c, Michał Pączko 1c, Damian Kirstein 3c, Marcin Bergandy 1f, Arek Andrzejczuk 3b, Tomek Angel 1f.
Opiekun: mgr Łukasz Błażewski
sezon 2013-2014
Dziewczęta:
Mistrzostwa Opola
13 lutego 2014 na hali "Gwardii" rozegrane zostały finały Mistrzostw Opola w piłce ręcznej dziewcząt. 
Nasza drużyna wywalczyła II miejsce i zdobyła srebrne medale Mistrzostw Opola!!!
   Wcześniej w eliminacjach (4-II-2041) dziewczęta przegrały z ZS Ekonomicznych (dwoma bramkami), ale oczywiście awansowały do finałów, z drugiego miejsca w grupie. W finale znalazły się jeszcze ZS Budowlanych, ZS Ekonomicznych i ZSZ im. Staszica.
Nasza drużyna grała w półfinale z ZSZ im. Staszica, wygrała pewnie 12:2. W drugim półfinale ZS Ekonomicznych również pewnie pokonał ZS Budowlanych (12:3). W finałowym meczy nasze dziewczęta walczyły zaciekle z zawodniczkami "Ekonomika", niestety dla nas mecz przegraliśmy jedną bramką i zakończył się wynikiem 6:5. Nie udał nam się rewanż za mecz w eliminacjach. W spotkaniu decydującym o trzecim miejscu ZSZ im. Staszica wygrał z ZS Budowlanych (6:3).
Mistrzostwa zakończyły się następująco:
  1.   ZS Ekonomicznych
  2.   
PLO V
  3.   ZSZ im. Staszica
  4.   
ZS Budowlanych
Drugie miejsce dało naszej drużynie awans do ćwierćfinałów województwa, trzymamy kciuki i życzymy zwycięstw i awansu do kolejnych etapów!!!
WIELKIE BRAWA !!!
Mistrzostwa województwa
13 marca 2014 na hali sportowej w Oleśnie rozegrane zostały ćwierćfinały Mistrzostw województwa w piłce ręcznej dziewcząt. Nasza drużyna, po wyrównanych i zaciętych meczach, zajęła w nich III miejsce i nie zdołała awansować do ścisłych finałów Mistrzostw województwa. Awans wywalczyła tylko pierwsza drużyna Dobrzeń Wielki-większość drużyny to zawodniczki klubowe, drugie miejsce zajęły gospodynie turnieju Olesno, a czwarte miejsce Strzelce Opolskie.System rozgrywek wojewódzkich uległ zmianie i teraz odbywają się cztery ćwierćfinały, z każdego z nich awansuje najlepsza drużyna i powstaje grupa finałowa. Wcześniej odbywały się ćwierćfinały, z których awansowały dwie drużyny, następnie półfinały awans dwóch drużyn i na końcu ścisłe finały.
Ostatecznie nasza drużyna została sklasyfikowana na miejscach 9-12 w wojewódzkie opolskim!!! Brawa za wysiłek, trud i czas włożony w przygotowanie i udział w zawodach!!!
PR2014dz 01
drużyna w składzie: Katarzyna Strycharz 1e, Katarzyna Kowol 2b, Nela Romanowska 1c, Magdalena Szczegielska 2a, Klaudia Czaja 2a, Magdalena Drej 1c, Paulina Nowak 1f, Paulina Bielang 1b, Karolina Wocław 1c, Vanessa Graca 1c, Ola Deberna 3b, Kamila Bartoszek 2f, Maria Hurek 3e
OpiekunElżbieta Kamforowska
Gratulacje!!!
 
Chłopcy:
Drużyna chłopców w Mistrzostwach Opola zakończyła występy w grupie eliminacyjnej (4-II-2014) na trzecim miejscu.
Dzielnie walczyła, ale nie udało się awansować do ścisłych finałów. Pierwszy mecz z ZS Mechanicznych był wyrównany i zacięty niestety przegrany dwoma bramkami. Kolejny z ZS Budowlanych kompletnie nam nie wyszedł, od stanu 6:6 coś się zacięło i przegraliśmy wysoko. Ostatni mecz z PLO I wygraliśmy pewnie i niezagrożenie.
Ostatecznie zajęliśmy 5-6 miejsce w Mistrzostwach Opola 2013-14, jest to dobry wynik!! Brawo dla naszej drużyny za walkę, trud i czas włożony w przygotowanie i udział w mistrzostwach!!!J
pr2013-14ch 2
drużyna w składzie:
od lewej góra: Marcin Niemczyk 2D, Damian Filla 2D, Filip Mrozek
1C, Łukasz Michalak 2C, Rafał Wrona 2B, Marcin Krupa 3F, Szczepan Watras 1B, Krystian Zieliński 1B
dół:Piotr Zadka
3F, Maciek Raba 3E, Michał Szurpicki 3F,Patryk Szlenzong 2C, Radek Prokop 2C, Daniel Jonczyk 1B
Opiekun: mgr Łukasz Błażewski
Piłka ręczna - sezon 2012-2013
Dziewczęta:
22 lutego 2013 na hali "Gwardii" zakończyły się rozgrywki o Mistrzostwo Opola w piłce ręcznej dziewcząt. Nasza drużyna znalazła się w ścisłym finale i wywalczyła IV miejsce w Opolu!!!
Mistrzostwa rozgrywane były w dwóch grupach eliminacyjnych (po 4 zespoły), z których wychodziły do finału dwie drużyny. Finały rozgrywane były na krzyż (A1 z B2 i B1 z A2) następnie wygrani grali o 1 m-ce, przegrani o 3 m-ce. W eliminacjach dziewczęta zajęły drugie miejsce i awansowały bezpośrednio do finałów. W finale znalazły się jeszcze PLO II, ZSEkonomicznych i ZSZ im. Staszica. O finał graliśmy z mistrzyniami z zeszłego roku PLO II, niestety nie udało się wygrać. W meczu o trzecie miejsce zagraliśmy z ZS im Staszica, pomimo walki i zaangażowania nie wygraliśmy i ostatecznie zajęliśmy IV m-ce w Opolu, brawo dla dziewczyn!!! W  finałowym meczu, tak jak rok temu, dziewczęta z "Dwójki" walczyły z zawodniczkami "Ekonomika", mecz zakończył się wynikiem 11:12. "Ekonomik" wygrał i zrewanżował się PLO II za porażkę rok temu.
PR2012-13dz0 PR2012-13dz2
drużyna w składzie: Hajduk Martyna 3D, Fedynyszyn Karia 2B, Deberna Aleksandra 2B, Lebiedzińska Anna 2D, Dudek Patrycja 2B, Druszcz Martyna 2B, Hurek Maria 2E, Kowol Kasia 1B, Bartoszek Kamila 1F, Magda Szczegielska 1A, Czaja Klaudia 1A, Chudala Ewelina 1F, Bengsz Paulina 1A.
opiekun: mgr Łukasz Błażewski
Chłopcy:
Naszej drużynie nie udało się niestety awansować do ćwierćfinałów, zakończyła występy na grupie eliminacyjnej (18-II-2013.), dzielnie walczyła, ale odpadła z dalszych rozgrywek. Rok temu pisałem, że "za rok będzie lepiej!!" i było, może jeszcze nie w wynikach, ale zdecydowanie poprawiła się nasza gra mecze były wyrównane i była szansa na lepsze rezultaty spotkań. Zatem do trzech razy sztuka: "za rok będzie lepiej!!"
PR2012-13chl
drużyna w składzie:
od lewej góra: Adrian Taborski 2e, Michał Szurpicki
2f, Radek Prokop 1c, Krzysiek Kamiński 2f, Łukasz Szarycz 3c, Arek Gruszka 2e, Maciek Raba 2e.
dół: Patryk Szlenzong 1c, Rafał Świerczewski 2c, Patryk Kostoń 1b, Michał Surdyka 3c, Krzysiek Stokłosa 3c, Piotr Zadka
2f
opiekun: mgr Łukasz Błażewski
sezon 2011-2012
 Dziewczęta:
10 lutego 2012 na hali "Gwardii" rozegrane zostały finały Mistrzostw Opola w piłce ręcznej dziewcząt. Nasza drużyna wywalczyła tak jak rok temu III miejsce i zdobyła BRĄZOWY MEDAL Mistrzostw Opola!!!
Wcześniej w eliminacjach dziewczęta wygrały swoją grupę i awansowały bezpośrednio do finałów. W finale znalazły się jeszcze PLO II, ZSEkonomicznych i ZSZ nr 4. . W finałowym meczy dziewczęta z "Dwójki" walczyły z zawodniczkami "Ekonomika", mecz zakończył się wynikiem 11:6. W spotkaniu decydującym o trzecim miejscu nasze dziewczyny wygrały z ZSZ nr 4 (dwoma punktami)i wywalczyły brąz mistrzostw Opola
Mistrzostwa zakończyły się następująco:
  1.  PLO II
  2.  ZSEkonomicznych
  3.  PLO V
  4.   
ZSZ 4
pr dz 2011-12

drużyna w składzie: Zawiślak Karolina, Kasprzyszak Dalila, Rogowska Justyna, Kowalik Klaudia, Hajduk Martyna, Wróbel Natalia, Mateuszuk Weronika, Polaczek Aneta, Fedynyszyn Karia, Daberna Aleksandra, Lebiedzińska Anna, Dudek Patrycja, Hajduk Martyna, Parnowska Liwia, Szaforz Anna, Hurek Maria, Siedlecka Aleksandra, Mach Magdalena
opiekun: mgr Agnieszka Pokorska

Chłopcy:
Drużynie chłopców nie udało się niestety (podobnie jak rok temu) awansować do ćwierćfinałów, zakończyła występy na grupie eliminacyjnej, dzielnie walczyła ale odpadła z dalszych rozgrywek. Za rok będzie lepiej!!

Logowanie