Loading...

Orkiestra szkolna

O nas

Wszystko, co musisz wiedzieć!

Orkiestra powstała z inicjatywy ucznia Liceum Michała Naszkiewicza i grupy uczniów – muzyków pragnących uzewnętrzniać się muzycznie. Zespół zadebiutował na auli Zespołu Szkół im. Prymasa Tysiąclecia podczas “Kolędowania z Piątką” 19 grudnia 2017r. Powstał poprzez rozszerzenie istniejącej wcześniej orkiestry muzyki rozrywkowej “Gis Band” znanej z rozpowszechniania muzyki religijnej w szkołach średnich. Zespół spotyka się w poniedziałki w auli szkoły i tam zajmuje się organizacją kolejnych akcji.

Dyrygent

Czyli o tym, kto rękoma wymachuje!

Orkiestra prowadzona jest przez ucznia Zespołu Szkół Michała Naszkiewicza, który od najmłodszych lat zainteresowany działaniem orkiestr i chórów postanowił uzupełnić swoje kształcenie muzyczne prowadzeniem zespołu. Ze względu na zainteresowania muzyką rozrywkową, zespół nabrał kształtu orkiestry dętej grającej muzykę rozrywkową.

Zespół pomimo kierownictwa otwarty jest na współpracę i pomysły uczniów dotyczące kształtu jego repertuaru i pracy.

Zespół międzyszkolny

O charakterze działania zespołu.

Ze względu na zainteresowanie zespołem oraz chęcią rozwoju, Orkiestra nabrała charakteru międzyszkolnego. W składzie występują także uczniowie spoza Zespołu Szkół. Drzwi auli są otwarte dla wszystkich uczniów szkół średnich pragnących wziąć udział w muzycznym projekcie. Sprawia to, że Orkiestra podnosi swoją rangę do składu nie szkolnego, a opolskiego.

Próby

Kiedy można nas spotkać?

Skład zespołu jest zmienny w zależności od zapotrzebowania na instrumenty w danych utworach, stąd każdy ma szansę wziąć udział w projekcie! Próby zespołu odbywają się w auli Zespołu Szkół im. Prymasa Tysiąclecia w poniedziałki o godzinie 15:00 – ZAPRASZAMY!

 


fot. Andrzej Kowalczyk