Dni Językowe

  • Post author:

Dni Językowe odbywają się w naszej szkole co roku; jest to czas spotkań z gośćmi z różnych krajów, dowiedzenia się czegoś o kulturze, zwyczajach, rozmów, pytań, łamania barier.

Afganistan, Ghana

25 kwietnia uczniowie naszej szkoły oraz zaproszeni goście ze szkół podstawowych mieli okazję poznać Azar Ekrami z Afganistanu oraz Philipa Boateng z Ghany. Dziękujemy Biblioteka Obcojęzyczna WBP Opole za inspirujące spotkania.

Francja

Nasza wymiana polsko-francuska z Troyes wciąż żywa! Przyjaźnie, jakie nawiązali uczniowie, trwają. Kolejny uczeń, biorący w poprzednim roku udział w naszej wymianie, obecnie już student – odwiedził naszą szkołę i swoich przyjaciół. Uczniowie klas 2 przeprowadzili z nim wywiad, potem zaś grali w kalambury. Merci beaucoup, Evan

Turcja

W bieżącym roku szkolnym 2023/2023 nawiązaliśmy współpracę z Alparslan Anadolu Lisesi, szkołą średnią w Ankarze w Turcji. W ramach ramach projektu Erasmus+ Job Shadowing dyrektor i nauczyciele tamtejszej szkoły odwiedzili nas, a w dniu 26 kwietnia dyrektor tureckiej szkoły, pan Bülent Ergin osobiście zaprezentował zebranym turecką muzykę grając na tradycyjnym instrumencie strunowym SAZ.