Konkurs Języka Angielskiego o Puchar Dyrektora Zespołu Szkół

  • Post author:

Za nami już XIII edycja Konkursu Języka Angielskiego dla uczniów szkół podstawowych. Mimo trudnej sytuacji pandemicznej Konkurs cieszył się ogromną popularnością. Do etapu szkolnego zgłosili się uczniowie z 26 szkół Opola i całego województwa opolskiego (jest to największa ilość uczestników w dotychczasowej historii naszego konkursu).

Etap szkolny odbywał się zdalnie, a po jego przeprowadzeniu najlepsi uczniowie  zostali zakwalifikowani do etapu finałowego.

Konkurs finałowy odbywał się również  zdalnie. Uczniowie musieli wykazać się umiejętnością rozumienia tekstów słuchanych i pisanych oraz szeroką wiedzą z zakresu gramatyki i leksyki języka angielskiego.

Konkurs wygrała Pola Zielińska – uczennica Publicznej Szkoły Podstawowej nr 5 z Oddziałami Integracyjnymi im. Karola Musioła w Opolu. Pola otrzymała tytuł laureatki Konkursu i w jej ręce trafi Puchar Dyrektora.  Drugie miejsce zdobyli ex aequo  Weronika Gogolok z tej samej szkoły oraz Tomasz Więcek z Publicznej Szkoły Podstawowej im. Bronisława Koraszewskiego w Prószkowie. Komisja konkursowa przyznała również tytuły  finalisty konkursu dla uczniów, którzy zdobyli miejsca od 4 do 10.

Wszystkim laureatom i finalistom  SERDECZNIE GRATULUJEMY!

Laureatów konkursu zaprosimy do szkoły na wręczenie nagród, gdy sytuacja epidemiczna na to pozwoli.

Dziękujemy serdecznie wszystkim uczniom oraz ich opiekunom za udział w naszym konkursie! Zapraszamy za rok na kolejna edycję?

Ze względu na bardzo duże zainteresowanie konkursem i prośbami o umożliwienie wglądu do testu finałowego, spełniamy życzenie i załączmy tegoroczny test.

Tekst: Anna Trojan

Test

english