Czego się nie robi dla pieniędzy?
Człowiek wstaje skoro świt, żeby o godzinie 6:41 pojechać w 3-godzinną podróż do Warszawy. Uczy się w pociągu, bo jutro sprawdzian z chemii. Zjada naprędce śniadanie z pudełeczka, a potem biegnie ile sił w nogach do siedziby Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. I czeka z duszą na ramieniu, co przyniesie najbliższych kilka minut. W końcu wyczytują jego szkołę. Idzie na środek i dostaje torbę, do której nie wypada zaglądać przy ludziach. Czy są w niej wymarzone i ciężko zapracowane pieniądze? Uświadamia sobie, że nie, ale mu to nie przeszkadza. Czuje się jak gwiazda, bo są kamery, brawa i miłe słowa na temat przygotowanego przez niego projektu. Kiedy staje do wspólnego zdjęcia z wszystkimi uczestnikami konkursu wie, że znalazł się w gronie zwycięzców. Nie ma gotówki, ale ma coś cenniejszego, jest bogatszy o nowe doświadczenia.
Młodzież z Piątki robi z klimatem porządki
Tak przeżyły środę 22. marca Alicja Derda i Zuzanna Smerd, które w imieniu członków grupy projektowej „Młodzież z Piątki robi z klimatem porządki” odbierały w Warszawie gratulacje i zasłużone brawa, za wysoko oceniony projekt przygotowany w ramach ogólnopolskiego konkursu „Szkoła z klimatem”. Opiekunkami grupy były panie Beata Bujak i Katarzyna Błażewska.
Bardzo serdecznie dziękujemy całej społeczności szkolnej za pomoc i cenne uwagi. Dziękujemy pani Magdalenie Kubis – Inspektorowi Wydziału Ochrony Środowiska i Rolnictwa, której wiedza i cenne uwagi okazały się niezwykle pomocne w czasie realizacji projektu. Dziękujemy panu Marcinowi Marciniakowi, pracownikowi Uniwersytetu Opolskiego, który przygotował wizualizację działań, które zaplanowaliśmy na szkolnym podwórku.
I co dalej?
Mimo braków góry pieniędzy nie schowamy projektu do szuflady. Pomysły, które podsunęła nam społeczność naszej szkoły będziemy wcielać w życie. Pierwszy z nich – sadzenie drzew – zaplanowaliśmy na najbliższy tydzień.