Muzyczne podróże z „Piątką”

  • Post author:

„Wszystko zaczęło się od muzyki…” to cykl koncertów charytatywnych zorganizowanych od 4 lat przez Liceum Ogólnokształcące nr V w Opolu. Tym razem tematem przewodnim były podróże, a koncert zadedykowano Kresowianom – mieszkańcom dawnych polskich terenów.

Wszystko zaczęło się od muzyki…

Już po raz czwarty uczniowie i pedagodzy Publicznego Liceum Ogólnokształcącego nr V w Opolu zorganizowali koncert charytatywny, którego ideą jest wspieranie instytucji działających na rzecz innych oraz promocja licznych talentów uczniów szkoły.

Jest to dla naszej placówki bardzo ważne wydarzenie, bowiem pokazuje jak wiele talentów mają nasi uczniowie, a oni sami przygotowują się do tego wydarzenia przez kilka miesięcyzdradza dyrektor szkoły Dorota Gajda-Szczegielniak.

Co roku koncertowi pod nazwą “Wszystko zaczęło się od muzyki” towarzyszy inna myśl przewodnia.

Tym razem wspólnie z uczniami postanowiliśmy, że zatytułujemy go “Piątka w podróży”. Chcemy bowiem nasze wsparcie skierować w stronę Stowarzyszenia “Wspólnota Polska” działającego na rzecz Polaków na Kresach”dodaje dyrektor Gajda-Szczegielniak.

Współorganizatorami przedsięwzięcia było Stowarzyszenie „Wspólnota Polska” oraz Państwowa Szkoła Muzyczna w Opolu. Wydarzenie miało miejsce w sali koncertowej PSM, 13 kwietnia br. Młodzież z „Piątki” podróżowała muzycznie przez Europę oraz obie Ameryki. Koncertowi towarzyszyła wystawa zdjęć p. Stanisława Wierzgonia, poświęcona Polonijnemu Festiwalowi Piosenki Polskiej. Artyści zaprezentowali różnorodne przestrzenie muzyczne, nie zabrakło melancholijnych podróży, brzmień rockowych, szantów, południowoamerykańskiego folkloru i polskiej poezji śpiewanej. Koncert oprócz celu charytatywnego był spektrum talentów młodzieży z „Piątki”.

Koncert

https://opole.tvp.pl/69158707/dla-polakow-z-kresow-wyjatkowy-koncert-charytatywny-spolecznosci-szkolnej-plo-v-w-opolu

Szczególne podziękowania kierujemy do Nauczycieli, którzy przygotowali artystyczną część uroczystości – a były to Panie Anna Klimczyk, Joanna Mochniak oraz Urszula Bartczak. Chcieliśmy wyrazić także słowa wdzięczności dla Samorządu Szkolnego oraz wszystkich wolontariuszy z naszej szkoły, którzy aktywnie zaangażowali się w pomoc przy organizacji Koncertu.
Nade wszystko DZIĘKUJEMY Szanownym Gościom, którzy zaszczycili nas swoją obecnością!!!

Zapraszamy za rok na kolejną odsłonę tego wydarzenia

Więcej zdjęć w Galerii