Niewidzialna Wystawa

  • Post author:

13 grudnia kilku uczniów naszej szkoły miało okazję razem z panią pedagog – Beatą Romanowską – w ramach prowadzonego przez nią Koła Pedagogicznego, uczestniczyć w zajęciach organizowanych w ,,Niewidzialnej Przestrzeni”.

3

,,Niewidzialna Przestrzeń” to miejsce niezwykłe, gdzie możemy przez chwilę doświadczyć tego, jak osoby niewidome odbierają rzeczywistość. Chodząc po ciemnych pomieszczeniach, musieliśmy polegać na zmysłach innych niż wzrok. Przez te kilkadziesiąt minut dobrze się bawiliśmy, ale z pewnością lepiej rozumiemy teraz, jak trudna jest codzienność osób niewidomych. Mieliśmy okazję obejrzeć różne urządzenia i inne pomoce, mające na celu ułatwienie funkcjonowania osobom niewidomym, jednak i tak jesteśmy pełni podziwu dla tego, jak dobrze potrafią sobie radzić i jaką cierpliwością wykazują się na co dzień, gdy na przykład muszą wyjąć z portfela właściwą ilość pieniędzy i rozpoznają po kolei każdą monetę.
Bądźmy wrażliwi na potrzeby tych, którzy są wśród nas.

//Tekst: Hania Olszewska, uczennica klasy 1 A

W imieniu uczniów oraz własnym bardzo dziękuję Radzie Rodziców za sfinansowanie biletów wstępu do „Niewidzialnej Przestrzeni”.
Beata Romanowska – opiekun koła Pedagogicznego, pedagog

{gallery}2023/01/wystawa{/gallery}