Obchody Święta Niepodległości w „Prymasie”

  • Post author:

Święto niepodległości obchodzone jest w Polsce 11 listopada. Upamiętnia ono odzyskanie przez nasz kraj niepodległości po 123 latach niewoli (1795-1918).

Z tej okazji uczniowie klasy 3F PLO Nr V pod kierunkiem prof. Grażyny Binkowskiej przygotowali i przedstawili historyczne widowisko poetycko-muzyczne pt. „… pieśń ujdzie cało…”, ukazujące w poezji i pieśni walki Polaków o wolność Ojczyzny. Widowisko było wzbogacone było prezentacją multimedialną obrazującą te wydarzenia, o których mówili i śpiewali uczniowie.
Święto stało się okazją do zaprezentowania naszej szkolnej społeczności nie tylko poezji i pieśni legionowych, ale również z okresu powstań narodowych (kościuszkowskiego, listopadowego i styczniowego). W tym dniu przepiękne, polskie pieśni patriotyczne powstałe wiele lat temu rozbrzmiewały głośno ze sceny auli szkolnej, będąc świadectwem o ludziach i wydarzeniach, które minęły. Piękna recytacja i śpiew nie tylko wzruszały, ale i aktywizowały oglądających, którzy na stojąco razem z artystami zaśpiewali „Marsz Pierwszej Brygady” . To była piękna, pełna emocji i patriotyzmu lekcja historii.

 

listopad 11

Więcej szczegółów oraz zdjęcia można znaleźć na naszym profilu fb: ELO 5 Opole