Olimpiada Geograficzna.

  • Post author:
4 i 5 lutego 2023r. w XIV Liceum Ogólnokształcącym im. Polonii Belgijskiej we Wrocławiu odbyły się zawody etapu okręgowego XLIX Olimpiady Geograficznej. Naszą Szkołę reprezentowali w nich: Maja Pisz (klasa IIIC) i Adrian Panicz (klasa IVB).

1

 

W sobotę uczestnicy mierzyli się z trzema bardzo trudnymi podejściami pisemnymi z zakresu całości wiedzy geograficznej (zarówno geografia fizyczna, jak i geomorfologia, geografia społeczno – ekonomiczna i polityczna). 24 uczestników z najwyższymi wynikami części pisemnej zakwalifikowało się do części ustnej – wśród tych najlepszych znalazł się Adrian! W niedzielę najpierw finaliści rozwiązywali 20 – pytaniowy quiz geograficzny, a następnie występowali przed Jury oraz widownią składająca się z pozostałych uczestników oraz opiekunów – nauczycieli prezentując odpowiedź na wylosowane pytania ( w tym roku dotyczyły one charakterystyki wybranych regionów świata pod względem atrakcyjności turystycznej oraz zagospodarowania turystycznego i barier rozwoju turystyki). Adrian Panicz (IVB) ostatecznie został sklasyfikowany na 11 miejscu. GRATULACJE!!!!!

2

 
Uczniów zainteresowanych geografią, krajoznawstwem, turystyką zachęcam do uczestnictwa w kolejnych edycjach Olimpiady Geograficznej – w przyszłym roku odbędzie się jej jubileuszowa 50 – ta edycja. Informacje o olimpiadzie można znaleźć na jej oficjalnej stronie: olimpiadageograficzna.edu.pl oraz na stronie Komitetu Okręgowego we Wrocławiu: geogr.uni.wroc.pl/Olimpiada-geograficzna.
Opiekun uczniów Barbara Panecka