„Omnibus Przyrodniczy” – konkurs o Puchar Dyrektora Zespołu Szkół im. Prymasa Tysiąclecia w Opolu

  • Post author:

Za nami już VIII edycja konkursu „Omnibus Przyrodniczy”, która mimo cały czas panującej sytuacji pandemicznej, przyciągnęła ogromną liczbę uczestników. Do etapu szkolnego zgłosiło się ponad 120 uczniów z 21 szkół Opola i całego województwa opolskiego (jest to największa ilość uczestników w dotychczasowej historii naszego konkursu).

Etap szkolny odbywał się zdalnie (poprzez rozwiązanie testu na platformie „Team’s”) lub stacjonarnie w zgłaszających się szkołach. Zadania obejmowały wiedzę z przedmiotów przyrodniczych: biologia, geografia, chemia i fizyka.

Do etapu finałowego zakwalifikowało się 44 uczestników.

Konkurs finałowy odbywał się tylko zdalnie, uczniowie rozwiązywali test na platformie „Quizizz”. Uczestnicy musieli zmierzyć się nie tylko z 10 zadaniami otwartymi i 22 zamkniętymi, lecz również z upływającym czasem i brakiem możliwości powrotu do wcześniejszych pytań.

Najlepsze wyniki osiągnęło 7 uczniów, wśród których bezkonkurencyjny był Tomasz Więcek z Publicznej Szkoły Podstawowej im. Bronisława Koraszewskiego w Prószkowie, który otrzyma Puchar Dyrektora. Drugie miejsce zajęła Hanna Smolińska ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Janusza Korczaka w Niemodlinie, a trzecie Gabriela Gębka z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 im. Artura Gadzińskiego w Zdzieszowicach. W tym roku przyznano też wyróżnienia dla 4 uczniów – Maja Dąbrowska PSP 21 Opole, Łabudziński Maksymilian PSP 33 Opole, Maciejewski Maciej PSP 2 Opole, Burak Łukasz PSP Nr 2 Zdzieszowice.

Wszystkim laureatom  SERDECZNIE GRATULUJEMY!

Najlepsza czternastka finalistów zostanie zaproszona na wręczenie nagród oraz warsztaty przyrodnicze organizowane w naszym Publicznym Liceum Ogólnokształcącym Nr V w Opolu w drugiej połowie kwietnia.

Wszystkich gorąco zapraszamy !!!.

Dziękujemy serdecznie wszystkim uczniom oraz ich opiekunom za udział w naszym konkursie! Oczywiście zapraszamy za rok na kolejna edycję?

Tekst: Wojciech Jarczak

omnibus 1