Omnibus Przyrodniczy – „Przyszłość zależy od tego, co robisz dziś”

To właśnie dziś 25 marca 2024r. odbył się finał konkursu „Omnibus Przyrodniczy” dla uczniów szkół podstawowych. Gościliśmy 42 finalistów oraz ich nauczycieli. Po teście finałowym i dogrywce wyłoniono zwycięzców – „najlepszych z najlepszych” – omnibusów w dziedzinie biologii, chemii, geografii i fizyki.

I miejsce zajęła Zofia Dwojak z PSP nr 5 Opole. II miejsce Tomasz Czerezdecki z PSP 1 w Opolu, natomiast III miejsce zdobył Karol Zarankiewicz z PSP 1 w Zdzieszowicach.

Wszystkim zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów, a uczestników podziwiamy za ogromną wiedzę.

Puchar i nagrody wręczyła dr Dorota Gajda – Szczegielniak Dyrektor Zespołu Szkół im. Prymasa Tysiąclecia Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Opolu, a także nasi partnerzy i współorganizatorzy konkursu czyli Nadleśnictwo Opole i Rada Dzielnicy IX Stare Miasto Opole.

Nadleśnictwo obdarowało uczestników konkursu sadzonkami sosny, a nasze liceum, podarowało nasiona na „łąki kwietne”, bo akcja ” Posiej łąkę z LO V” to już tradycja.

Dziękujemy wszystkim za dzisiejszy dzień! Zwłaszcza Wam wspaniali uczniowie klas 3D i 1D PLO nr V za przygotowanie konkursu.

Autor: K. Błażewska