Opolski Turniej Chemiczny

  • Post author:

W 12 kwietnia odbyło się podsumowanie XXVI Opolskiego Turnieju Chemicznego organizowanego przez Wydział Chemii Uniwersytetu Opolskiego. Wzięło w nim udział 69. uczniów z 22. placówek województwa opolskiego. Uczniowie klasy 4C4 Fabian Okos i Wojciech Róg zajęli w tym konkursie bardzo wysokie 10. i 11. miejsce.
Serdecznie im gratulujemy.

XVI Opolski Turniej Chemiczny

Turniej rozpoczął się od przywitania gości przez Dziekana Wydziału Chemii, dr. hab. Dawida Siodłaka, prof. UO, następnie dr hab. Anna Poliwoda, prof. UO wygłosiła wykład pt. “Tajemnice kosmetyków – w skrócie”.  Po tej części rozpoczęła się zasadnicza część turnieju, w której uczestnicy zmierzyli się z zadaniami o charakterze pytań maturalnych z zakresu chemii rozszerzonej. Ponadto, pojawiły się również pytania rozbudowane, obejmujące umiejętności przetwarzania informacji i wyciągania wniosków. Równolegle do części konkursowej, odbyło się spotkanie Władz Wydziału Chemii z nauczycielami i opiekunami uczestników co było doskonałą okazją do integracji środowiska szkolnego i akademickiego. Serdecznie dziękujemy za liczne uczestnictwo!

Turniej zorganizowany został przez Opolski Oddział Polskiego Towarzystwa Chemicznego oraz Wydział Chemii Uniwersytetu Opolskiego. Dziękujemy członkom Koła Naukowego Chemików Uniwersytetu Opolskiego za pomoc w przygotowaniu turnieju.