Piątka w finale jubileuszowej 20. edycji Szkolnej Internetowej Gry Giełdowej (SIGG)

  • Post author:

26 kwietnia 2022 uczennice naszej szkoły wzięły udział w finale  jubileuszowej 20. edycji Szkolnej Internetowej Gry Giełdowej (SIGG), który odbył się w sali notowań Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie. Gra ma na celu rozbudzenie zainteresowania uczniów wiedzą z zakresu funkcjonowania rynków kapitałowych, inwestowania oraz oszczędzania. Składa się z części edukacyjnej, pierwszego etapu czyli transakcji na akcjach i ETF-ach, drugiego etapu, czyli transakcji na kontraktach terminowych, dogrywki oraz finału. Rocznie bierze w niej udział około 19 tys. uczniów z całej Polski.

Z Publicznego Liceum Ogólnokształcącego Nr V w Opolu wzięło udział 61 uczniów. W rankingu po pierwszym oraz drugim etapie cztery zespoły z naszej szkoły zajęły miejsca w pierwszej dziesiątce na terenie Opolszczyzny. Zespół LMJP w składzie Laura Bukańska, Maja Pisz, Julia Pasoń, Paulina Kałuża z klasy IIC wszedł do gry finałowej.

W finale rywalizowało 26 zespołów z całej Polski. Każdy zespół otrzymał wirtualne 20 tys. zł, które należało zainwestować na GPW w realnej sytuacji gospodarczej.

Po niesamowicie wyrównanej walce uczennice zajęły 15 miejsce, za które otrzymały nagrody pieniężne. Jesteśmy dumni z szerokiej wiedzy uczennic i ogólnopolskiego poziomu na którym reprezentowały naszą szkołę. Pozostałych uczniów zachęcamy do rywalizacji w następnej edycji.

sg

Tekst i zdjęcia: Zofia Jarynowska