„Są takie piękne słowa: godność i człowieczeństwo. Tego broniliśmy…” (M. Edelman)

  • Post author:

19 kwietnia w naszej szkole miała miejsce uroczystość upamiętniająca 81. rocznicę wybuchu powstania w getcie warszawskim.

Gościem honorowym naszej uroczystości był Profesor Uniwersytetu Opolskiego dr hab. Pan Marek Białokur, który wygłosił ciekawy wykład okolicznościowy.

Obrazem, słowem i muzyką zaprezentowaliśmy społeczności uczniowskiej PLO Nr V tragiczne wydarzenia sprzed 81 lat. W wielowątkowym widowisku słowno- muzycznym, ze szczególnym wyeksponowaniem powstania w getcie warszawskim, na tle fotografii i fragmentów filmów przeplatały się słowa poetów z piękną muzyką F. Chopina, pieśniami żydowskimi i specjalnymi efektami dźwiękowymi.

W widowisku przygotowanym przez Panie: Grażynę Binkowską i Annę Trzebuniak brali udział uczniowie kl. 4F: Julia Budzyn, Bartek Cepa, Marta Ciszewska, Hubert Gabalewicz, Ala Henek, Emilka Spyra oraz Ania John z kl.3C i Jakub Dróbka z kl. 1B. To była wyjątkowa, pełna emocji lekcja historii.

Pełni szacunku, pamiętając, składamy hołd wszystkim pomordowanym, czcimy bohaterstwo Tych, którzy w obliczu pogardy i śmierci chwycili za broń, sprzeciwiając się niemieckiemu ludobójstwu.

Cześć Ich Pamięci.

autor: G. Binkowska