Sukces naszych uczennic w Olimpiadzie Pedagogicznej!

  • Post author:

Dwie nasze uczennice,  ANNA BISZKO i ALEKSANDRA GÓŹDŹ, obie z klasy I D, (opiekun Beata Romanowska) wzięły udział w V Ogólnopolskiej Olimpiadzie Pedagogicznej „Edukacja – Wychowanie – Pomoc”

Uczennice w dniu 12 stycznia 2022 r. przystąpiły  do   I etapu szkolnego, polegającego na  rozwiązaniu testu z wiedzy pedagogicznej. Z powodzeniem, gdyż zakwalifikowały się  do etapu II, polegającego na opisaniu studium  indywidualnego  przypadku dziecka, osoby starszej lub sytuacji problemowej oraz zaproponowaniu strategii udzielenia pomocy. Ich prace zostały bardzo wysoko ocenione przez Komitet Naukowy Olimpiady, gdyż ze 120 uczestników dostały się do finałowej 12. To wielki sukces, gdyż tym samym dostały się do etapu CENTRALNREGO OLIMPIADY!

W dniu 6 czerwca 2022 r. odbył się etap III – finał Olimpiady w Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza – Wydział Studiów Edukacyjnych w Poznaniu. Dziewczyny miały za zadanie zaprezentować się przed Komitetem Naukowym Olimpiady. Po krótkiej 10-cio minutowej prezentacji sytuacji problemowej wraz z zaproponowanymi  działaniami pomocowymi, rozmawiały ze specjalistami na temat wskazanej literatury i studium przypadku, nadesłanego w etapie drugim.

Dziewczyny uzyskały tytuły:

LAUREATA Olimpiady – ALEKSANDRA GÓŹDŹ  oraz FINALISTY Olimpiady – ANNA BISZKO.

Sukces dziewczyn był poprzedzony systematyczną i ciężką pracą.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów !

B.R

 Tekst i zdjęcie: B.Romanowska