V LO sadzi lasy

  • Post author:

Akcja ruszyła

24 marca wcieliliśmy w życie pomysł naszej społeczności szkolnej. Po krótkim szkoleniu klasy 1E i 2D ruszyły do pracy. Uczniowie posadzili około 4000 sadzonek w Leśnictwie Suchy Bór, a to był dopiero początek.

Wczoraj zima, a dziś piękna wiosna- sadzimy dalej!

Okno pogodowe wykorzystane – akcji sadzenia lasu ciąg dalszy! W dniu 29 marca uczniowie klas 3D i 3E kontynuowali sadzenie. Zasadzili 4 tysiące sadzonek – dali radę. Szybko poszło, więc znalazł się też czas na odpoczynek, kiełbaskę z ogniska i świętowanie 18stek.

Sadzenia ciąg dalszy

3 kwietnia klasy 2A i 3A pojechały do Suchego Boru sadzić kolejne drzewka, które są zalążkami nowego „Piątkowego” lasu. Mimo wietrznej pogody uczniowie dzielnie pracowali i wykonali powierzone im zadanie. W ramach podziękowania leśniczy rozpalił dla nich ognisko. Klasy były dobrze wyposażone w pianki i kiełbasy. Choć słońca było mało, to na twarzach uczniów wciąż widniały uśmiechy

Kolejny fragment lasu w Suchym Borze został posadzony 13 kwietnia. Tym razem klasy 1C i 1D zasadziły 5800 sadzonek sosny. Pogoda dopisała, praca przyjemna i bardzo pożyteczna została zakończona ogniskiem i kiełbaskami.

21 kwietnia klasy 1A i 1B w dobrych humorach, przy zamówionej idealnej pogodzie posadziła ostatni – całkiem spory kawałek lasu. A po pracy oczywiście odpoczynek i integracja.

Las zasadzony – podsumowanie

Zakończył się kilkudniowy „maraton” odnowienia lasu przez uczniów aż 12 klas PLO V. Młodzież przy wsparciu kadry pedagogicznej posadziła ponad 22 000, odnawiając 3,32 ha lasu.

Więcej zdjęć w Galerii.