„Piątka” mistrzem debaty oksfordzkiej! ![]()
Z ogromną radością informujemy, że reprezentacja Publicznego Liceum Ogólnokształcącego nr V w Opolu wywalczyła I miejsce
i zdobyła prestiżowy Puchar Marszałka Województwa Opolskiego
podczas VI Turnieju Debat Oksfordzkich!
Wydarzenie, które odbyło się 28 maja w Miejskim Centrum Wspomagania Edukacji, stało się areną błyskotliwych i merytorycznych starć na argumenty ![]()
. Nasza drużyna: Igor Nowakowski (1A), Iga Krzysztoń (3A), Michał Rosikoń (1A) i Maria Maćkowiak (1A)
mierzyła się nie tylko z wymagającymi przeciwnikami z Kluczborka, Głuchołaz, Kędzierzyna-Koźla i Dobrzenia Wielkiego , ale przede wszystkim z trudną materią historyczną.
Tematyka tegorocznego turnieju koncentrowała się wokół wydarzeń 1956 i 1976 roku . Nasi uczniowie w finale, mierząc się z kontrowersyjną tezą o przecenianym znaczeniu wydarzeń z 1976 roku dla powstania demokratycznej opozycji, udowodnili
, że potrafią bronić swoich racji z ogromną klasą
, kulturą dyskusji
i głębokim zrozumieniem procesów historycznych ![]()
.
Turniej, organizowany przez Stowarzyszenie Edukacyjne Mickiewicz we współpracy z Instytutem Śląskim, zakończył się uroczystym wręczeniem nagród
, a Puchar Marszałka
trafił do „Piątki”, co potwierdza, że nasi uczniowie należą do ścisłej czołówki młodych intelektualistów w regionie ![]()
![]()
Dziękujemy organizatorom
za wyjątkową inicjatywę promującą kulturę żywego słowa ![]()
, a uczestniczącym w turnieju drużynom
za pasjonującą i czystą rywalizację ![]()
![]()
Za wsparcie i przygotowanie dziękujemy Panu Arkadiuszowi Wickiewiczowi ![]()
![]()


