Zakończenie roku szkolnego 2021/2022

  • Post author:

W dniu 24 czerwca br. w auli szkolnej Zespołu Szkół odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolonego Publicznego Liceum Ogólnokształcącego Nr V w Opolu.

Podczas uroczystości, po odśpiewaniu hymnu państwowego oraz krótkiej części oficjalnej, Romuald Florczak, dyrektor Zespołu Szkół wręczył uczniom „Piątki” świadectwa z wyróżnieniem (dodatkowo nadrukowana wzdłuż świadectwa flaga polska w postaci biało-czerwonego pasa, zwane popularnie czerwonym paskiem).

W tym roku szkolnym świadectwa z paskiem otrzymało aż 160 uczniów!

 

zakończenie roku

Na wniosek dyrektora Zespołu Szkół, Rada Rodziców przy Publicznym Liceum Ogólnokształcących Nr V w  Opolu ufundowała dla wszystkich wyróżnionych symboliczne statuetki z grawerem sowy, symbolizującej mądrość oraz bony podarunkowe w wysokości 100 zł.

Podczas uroczystości wręczono również podziękowania i dyplomy dla laureatów konkursów i olimpiad, a także ustępującemu Samorządowi Uczniowskiemu „Piątki”.

Na koniec uroczystości przedstawiciele (prezydium) Rady Rodziców „Piątki”, pani Anna Patelska, przewodnicząca, pani Joanna Wilczyńska, sekretarz i pan Sylwester Śliwiński przygotowali niespodziankę w postaci specjalnych podziękowań dla wybranych nauczycieli Piątki: dla pani Beaty Primke za współpracę i zainicjowanie i zorganizowanie największej tegorocznej imprezy promocyjnej szkoły, biegu „Piątka z Piątką”, pań Elżbiety Dróżdż psychologa szkolnego i pani Beaty Romanowskiej, pedagoga szkolnego za współpracę i „za życzliwość, dobre serce i pochylanie się nad potrzebami innych”.

Specjalne podziękowania od Samorządu Uczniów „Piątki” za współpracę oraz od rodziców uczniów „Piątki”, za współpracę i „za skuteczne i waleczne działania na rzecz naszych Dzieci” otrzymał  kończący swoją kadencję dyrektor Zespołu Szkół, Romuald Florczak.

 

Foto: A.Kowalczyk

Więcej na naszym FB: ELO5Opole