Konkurs Języka Angielskiego o Puchar Dyrektora Zespołu Szkół

Za nami już XIII edycja Konkursu Języka Angielskiego dla uczniów szkół podstawowych. Mimo trudnej sytuacji pandemicznej Konkurs cieszył się ogromną popularnością. Do etapu szkolnego zgłosili się uczniowie z 26 szkół Opola i całego województwa opolskiego (jest to największa ilość uczestników w dotychczasowej historii naszego konkursu).

Etap szkolny odbywał się zdalnie, a po jego przeprowadzeniu najlepsi uczniowie  zostali zakwalifikowani do etapu finałowego.

Konkurs finałowy odbywał się również  zdalnie. Uczniowie musieli wykazać się umiejętnością rozumienia tekstów słuchanych i pisanych oraz szeroką wiedzą z zakresu gramatyki i leksyki języka angielskiego.

Konkurs wygrała Pola Zielińska – uczennica Publicznej Szkoły Podstawowej nr 5 z Oddziałami Integracyjnymi im. Karola Musioła w Opolu. Pola otrzymała tytuł laureatki Konkursu i w jej ręce trafi Puchar Dyrektora.  Drugie miejsce zdobyli ex aequo  Weronika Gogolok z tej samej szkoły oraz Tomasz Więcek z Publicznej Szkoły Podstawowej im. Bronisława Koraszewskiego w Prószkowie. Komisja konkursowa przyznała również tytuły  finalisty konkursu dla uczniów, którzy zdobyli miejsca od 4 do 10.

Wszystkim laureatom i finalistom  SERDECZNIE GRATULUJEMY!

Laureatów konkursu zaprosimy do szkoły na wręczenie nagród, gdy sytuacja epidemiczna na to pozwoli.

Dziękujemy serdecznie wszystkim uczniom oraz ich opiekunom za udział w naszym konkursie! Zapraszamy za rok na kolejna edycję?

Ze względu na bardzo duże zainteresowanie konkursem i prośbami o umożliwienie wglądu do testu finałowego, spełniamy życzenie i załączmy tegoroczny test.

Tekst: Anna Trojan

Test

english