Zaoczne Liceum Ogólnokształcące dla Dorosłych

 

Patron

 
 

Szanowni Państwo,

tegoroczny egzamin maturalny, z powodu pandemii przebiegał w zupełnie innej formule niż dotychczas. Nie dość, że przeprowadzony w tzw. reżimie sanitarnym i po długotrwałej nauce w systemie zdalnym, to na zupełnie nowych zasadach.

I właśnie dlatego tak cenny jest wynik jaki uzyskały szkoły naszego Zespołu Szkół:

Publiczne Liceum Ogólnokształcące Nr V w Opolu, oprócz 100% (!) zdawalności (utrzymywanej od wielu lat), uzyskanie wyższych średnich wyników z przedmiotów obowiązkowych (j. polski, matematyka, j. angielski) od średnich wyników województwa.

Liceum Ogólnokształcące dla Dorosłych i Zaoczne Liceum Ogólnokształcące, najwyższy wynik zdawalności od wielu lat.

W ten sposób kolejny raz udowodniliśmy, że jesteśmy szkołą:

„przyjazną, wymagającą, ale i efektywną”.

To właśnie ten przekaz oraz coroczne wyniki egzaminów zewnętrznych przyciągają do nas rzesze młodych ludzi, którzy pragną kontynuować swoją przygodę edukacyjną  w naszym murach, a nie w żadnych innych.

Dlatego, w tym miejscu pragniemy pogratulować i podziękować z całego serca wszystkim nauczycielom, pracownikom niepedagogicznym, absolwentom oraz ich rodzicom (opiekunom), wszystkim Przyjaciołom szkoły oraz przedstawicielom organu prowadzącego szkołę i nadzoru pedagogicznego za wszelkie działania wspierające działalność Zespołu Szkół im. Prymasa Tysiąclecia w Opolu, które przyczyniły się na nasz sukces.

Gratulujemy i dziękujemy !

 

Dyrekcja

Zespołu Szkół Prymasa Tysiąclecia

Stefana Kardynała Wyszyńskiego

w Opolu

Szanowni

Rodzice,  Nauczyciele, Pracownicy niepedagogiczni, drodzy Uczniowie,

w Zespole Szkół im. Prymasa Tysiąclecia Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Opolu tak, jak we wszystkich szkołach w naszym mieście, od 1 września nauka będzie się odbywała w trybie stacjonarnym. Jesteśmy przygotowani organizacyjnie do każdej z trzech form nauki możliwych do realizacji w czasie pandemii. Zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa opracowaliśmy zasady funkcjonowania szkoły w trybie stacjonarnym i zdalnym. Będziemy je odpowiednio wdrażać w zależności od oceny sytuacji epidemicznej przez Powiatowego Inspektora Sanitarnego.

W załączeniu przekazuję  treść wspomnianych procedur z prośbą o zapoznanie się  z nimi. Młodzież, nauczycieli i pracowników niepedagogicznych zobowiązuję  do stosowania opisanych zasad, a Rodziców naszych uczniów proszę o zrozumienie i wsparcie. 

Pamiętając, że zdrowie i życie są wartościami nadrzędnymi proszę o zachowywanie się również w szkole, w tym trudnym dla wszystkich okresie,  w sposób odpowiedzialny, pełny zrozumienia i empatii. Wierzę, że możemy na siebie liczyć.

Romuald Florczak

Dyrektor Zespołu Szkół

Procedura-nauczanie stacjonarne

Procedura-nauczanie zdalne