Kolędowanie z Piątką

  • Post author:

Siódmego grudnia 2022 roku odbyła się kolejna edycja “kolędowania z piątką”. Naszą szkołę odwiedziły rzesze utalentowanych uczniów opolskich szkół, gotowych do poszerzania atmosfery świątecznej poprzez muzykę.
Uroczystość rozpoczęła przemowa Sz. P. Dyrektor, która przypomniała o faktycznym znaczeniu świąt oraz wartości takich jak obecność drugiego człowieka, a także relacjach międzyludzkich, istotnych szczególnie w tym trudnym dla wielu okresie.

KOLĘDOWANIE Z PIĄTKĄ ZDJĘCIA 2022 kolaż

Przed celebrowaniem tego rodzinnego czasu poświęciliśmy chwilę uwagi śp. Annie Kasprzak, która była ważnym ogniwem naszej szkolnej społeczności.
Podczas koncertu mogliśmy podziwiać zdolności naszych rówieśników dotyczące nie tylko śpiewu i gry na instrumentach, ale również biegłości w posługiwaniu się wieloma językami. Usłyszeliśmy kolędy po angielsku, niemiecku, francusku, a nawet po łacinie! Występy wzbogacały świąteczne ciekawostki, które zaskoczyły niejednego ucznia.
Atmosfera wprowadzona przez wszystkich uczestników sprawiła, że nie potrafiliśmy oprzeć się śpiewaniu. Dlatego też ostatnią częścią owego wydarzenia było karaoke, dzięki któremu każdy z nas poczuł, że nadchodzą święta. Jesteśmy dumni z tego, jak bogate w talenty jest miasto Opole.

 {gallery}2023/01/koledowanie{/gallery}