Pielgrzymka Maturzystów na Jasną Górę

W środę 20 marca z grupą maturzystów pielgrzymowaliśmy na Jasną Górę, która przez wielu nazywana jest duchową stolicą Polski. Po dojeździe na miejsce (dziękujemy rolnikom, którzy mimo protestów udostępnili nam przejazd przez blokadę) wzięliśmy udział we Mszy świętej w kaplicy cudownego obrazu Matki Bożej Częstochowskiej, gdzie prosiliśmy o Boże błogosławieństwo i dobre wyniki egzaminów maturalnych dla wszystkich maturzystów naszej szkoły.

W modlitwie polecaliśmy również całą szkolną społeczność: dyrekcję, uczniów, nauczycieli i pracowników naszej szkoły. Intencją, która towarzyszyła nam w sposób szczególny była prośba o dar mądrości – tak bardzo potrzebny na progu dorosłości i podejmowania ważnych życiowych decyzji. 

Po Mszy świętej czekała na nas pani przewodnik, która w bardzo ciekawy sposób przybliżyła nam historię Jasnej Góry. Dzięki temu mogliśmy również zobaczyć jak bardzo z Matką Boską Częstochowską związana jest postać bł. Stefana Kardynała Wyszyńskiego – patrona naszej szkoły. Po odwiedzeniu muzeum i wystawy poświęconej Kardynałowi Wyszyńskiemu wyruszyliśmy w drogę powrotną

Autor: ks. P. Leżuch