„WSZYSTKO ZACZĘŁO SIĘ OD MUZYKI…”

  • Post author:

Wiadomym jest, że każde przedsięwzięcie wymaga ogromnych wysiłków wielu ludzi… Często okupione bywa sporym zmęczeniem … Ale to zmęczenie ustępuje w momencie, kiedy człowiek zda sobie sprawę z tego, że ponownie zrobił coś, co jest NAPRAWDĘ WAŻNE, co ma SENS, zrobił coś, co WARTO ROBIĆ… zrobił coś DLA DRUGIEGO CZŁOWIEKA… może czasami bardziej bezradnego niż my… czasem bardziej smutnego, potrzebującego…
Takim WAŻNYM przedsięwzięciem jest z pewnością dla całej społeczności Publicznego Liceum Ogólnokształcącego Nr V w Opolu organizacja KONCERTU „WSZYSTKO ZACZĘŁO SIĘ OD MUZYKI…”. Muzykowanie utalentowanych uczniów z Piątki, solo i w zespole, z akompaniamentem i a’capella, poruszające recytacje wierszy, dynamiczne, pełne barw i energii tańce nowoczesne, dowcipne scenki teatralno-poetyckie – to wszystko wybrzmiało ze sceny Sali Koncertowej Państwowej Szkoły Muzycznej im. F. Chopina w Opolu 13 grudnia 2019 roku. Największym podziękowaniem był dla nas szczery uśmiech dzieci, a podczas niektórych utworów nawet radosne tańce Tych, którym ten koncert był dedykowany – dzieci z trisomią 21.
Było dla nas ogromnym zaszczytem i radością recytować, śpiewać i tańczyć dla Was!!! Chcemy, aby te nasze grudniowe spotkania przy muzyce stały się tradycją, która przetrwa przez wiele lat…i jeszcze dłużej.
Szczególne podziękowania kierujemy do Nauczycieli, którzy przygotowali artystyczną część uroczystości – a były to Panie Anna Klimczyk oraz Joanna Mochniak, a także Pan Łukasz Wieczorek. Chcieliśmy wyrazić także słowa wdzięczności dla Samorządu Szkolnego oraz wszystkich wolontariuszy z naszej szkoły, którzy pod opieką Pań – Teresy Seremak i Beaty Romanowskiej aktywnie zaangażowali się w pomoc przy organizacji Koncertu.
Nade wszystko DZIĘKUJEMY Szanownym Gościom, którzy zaszczycili nas swoją obecnością!!!

koncert 2019

Zdjęcia i tekst: A.Trzebuniak

Koncert zrealizowany został we współpracy z Państwową Szkołą Muzyczną im. Fryderyka Chopina w Opolu oraz Młodzieżowym Domem Kultury w Opolu.