Iskry Niepodległej

  • Post author:

Uczniowie klasy 2 E mieli dzisiaj okazję obejrzeć multimedialną wystawę „Iskry Niepodległej”, która odwiedziła Opole. To wyjątkowe widowisko przybliża odwiedzającym postaci wybitnych, a często mało znanych Polaków z XIX, XX oraz XXI wieku, którzy wnieśli wkład w rozwój światowej nauki i techniki, rozwijali wartości humanistyczne, bili sportowe rekordy oraz odkrywali nieznany dotąd świat.

Wystawa

Iskry Niepodległej to nowoczesny spektakl multimedialny Biura „Niepodległa” umieszczony w specjalnie zaprojektowanej naczepie ekspozycyjnej, która może podróżować po całej Polsce. Za pomocą nowoczesnych technologii wizualnych prezentujemy fakty i postaci tworzące niesamowitą opowieść o potencjale naszej polskiej wspólnoty.

To historie wybitnych Polek i Polaków, których cechą wspólną była chęć zmieniania świata i przekuwanie potencjału na działanie. Wśród nich znajdują się bohaterowie z różnych dziedzin życia tworzących naszą codzienność: techniki, medycyny, nauki, pracy społecznej, kultury, eksploracji świata i kosmosu, sportu.

Narratorem opowieści jest cyfrowa postać, która porusza się po ścianie ekspozycyjnej na specjalnie zaprojektowanym ekranie.