Wyjazd do Berlina

  • Post author:

W dniu 2 grudnia uczniowie V LO odwiedzili świąteczne jarmarki w Berlinie.

strona

Tradycja jarmarków świątecznych ma w Niemczech swoją niezwykle bogatą historię. W ciągu czterech  tygodni rozkoszować można się charakterystycznym zapachem iglaków, ciepłej kawy i najróżniejszych smakołyków, których skosztować można na kilkudziesięciu jarmarkach. Pojawiają się kramy z rękodziełem, drewnianymi zabawkami i wyrafinowanymi, wymyślnymi ozdobami, bombkami i girlandami.
Na każdym kroku znaleźć można smakołyki, które zadowolą nawet najbardziej wymagające podniebienia – pieczone kasztany, owoce w czekoladzie, bądź kandyzowane, prażone orzechy i migdały, korzenne pierniki, czy pachnące ciasta. Podczas berlińskich jarmarków świątecznych należy również spróbować pieczonych kartofli i miejscowego specjału, jakim jest currywurst.
Na placach porozstawiane są wesołe miasteczka z karuzelami, a w przestrzeni miejskiej pojawiają się lodowiska, zjeżdżalnie i sztuczne górki. Imponujący jest także widok masywnych, kilkumetrowych szopek, które zachęcają podróżnych do poddania się świątecznemu klimatowi.

Uczniowie LO 5 uczestniczyli w imprezach kulturalnych, skorzystali z oferty handlowej i atrakcji zimowych. Nastrojowe koncerty adwentowe pozwoliły odczuć świąteczny zimowy czar.