Liceum Ogólnokształcące dla Dorosłych

WITAMY NA STRONIE

 LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCEGO
 DLA DOROSŁYCH 

Nasza szkoła jest w systemie stacjonarnym (wieczorowym) , nauka trwa 3 lata.

Zajęcia odbywają się 3 razy w tygodniu (poniedziałek, środę, piątek) w godz. 14.50-19.50.

Nauczanym językiem obcym jest język angielski. Klasyfikacja jest semestralna. Warunkiem zaliczenia semestru jest uzyskanie pozytywnych ocen semestralnych na podstawie śródrocznych ocen cząstkowych (system zbliżony do szkół młodzieżowych). Szkoła jest jedyną na Opolszczyźnie szkołą publiczną, bezpłatną. Oferujemy bardzo dobrze wyszkoloną kadrę, doświadczoną w pracy z dorosłymi ludźmi, dobre warunki edukacji i przyjazną atmosferę.

Szkoła nasza polecana jest głównie ludziom młodym, ambitnym, chcącym kontynuować naukę. Utrzymany poziom kształcenia powoduje, że absolwenci naszej szkoły z powodzeniem zdają egzamin maturalny i są dobrze przygotowani do podjęcia dalszej nauki na studiach wyższych  i w szkołach policealnych.

Zapraszamy do naszej szkoły, naprawdę warto!

Facebook naszej szkoły

 

Szanowni Państwo,

tegoroczny egzamin maturalny, z powodu pandemii przebiegał w zupełnie innej formule niż dotychczas. Nie dość, że przeprowadzony w tzw. reżimie sanitarnym i po długotrwałej nauce w systemie zdalnym, to na zupełnie nowych zasadach.

I właśnie dlatego tak cenny jest wynik jaki uzyskały szkoły naszego Zespołu Szkół:

Publiczne Liceum Ogólnokształcące Nr V w Opolu, oprócz 100% (!) zdawalności (utrzymywanej od wielu lat), uzyskanie wyższych średnich wyników z przedmiotów obowiązkowych (j. polski, matematyka, j. angielski) od średnich wyników województwa.

Liceum Ogólnokształcące dla Dorosłych i Zaoczne Liceum Ogólnokształcące, najwyższy wynik zdawalności od wielu lat.

W ten sposób kolejny raz udowodniliśmy, że jesteśmy szkołą:

„przyjazną, wymagającą, ale i efektywną”.

To właśnie ten przekaz oraz coroczne wyniki egzaminów zewnętrznych przyciągają do nas rzesze młodych ludzi, którzy pragną kontynuować swoją przygodę edukacyjną  w naszym murach, a nie w żadnych innych.

Dlatego, w tym miejscu pragniemy pogratulować i podziękować z całego serca wszystkim nauczycielom, pracownikom niepedagogicznym, absolwentom oraz ich rodzicom (opiekunom), wszystkim Przyjaciołom szkoły oraz przedstawicielom organu prowadzącego szkołę i nadzoru pedagogicznego za wszelkie działania wspierające działalność Zespołu Szkół im. Prymasa Tysiąclecia w Opolu, które przyczyniły się na nasz sukces.

Gratulujemy i dziękujemy !

 

Dyrekcja

Zespołu Szkół Prymasa Tysiąclecia

Stefana Kardynała Wyszyńskiego

w Opolu

 

Europejski Tydzień Młodzieży

 

screenshooter imageconverter6093c176c83eb1

Kliknij: więcej szczegółów

 

 

 
 

Szanowni

Rodzice,  Nauczyciele, Pracownicy niepedagogiczni, drodzy Uczniowie,

w Zespole Szkół im. Prymasa Tysiąclecia Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Opolu tak, jak we wszystkich szkołach w naszym mieście, od 1 września nauka będzie się odbywała w trybie stacjonarnym. Jesteśmy przygotowani organizacyjnie do każdej z trzech form nauki możliwych do realizacji w czasie pandemii. Zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa opracowaliśmy zasady funkcjonowania szkoły w trybie stacjonarnym i zdalnym. Będziemy je odpowiednio wdrażać w zależności od oceny sytuacji epidemicznej przez Powiatowego Inspektora Sanitarnego.

W załączeniu przekazuję  treść wspomnianych procedur z prośbą o zapoznanie się  z nimi. Młodzież, nauczycieli i pracowników niepedagogicznych zobowiązuję  do stosowania opisanych zasad, a Rodziców naszych uczniów proszę o zrozumienie i wsparcie. 

Pamiętając, że zdrowie i życie są wartościami nadrzędnymi proszę o zachowywanie się również w szkole, w tym trudnym dla wszystkich okresie,  w sposób odpowiedzialny, pełny zrozumienia i empatii. Wierzę, że możemy na siebie liczyć.

Romuald Florczak

Dyrektor Zespołu Szkół

Procedura-nauczanie stacjonarne

Procedura-nauczanie zdalne