Mamy nową kawiarenkę

  • Post author:

W ramach realizowanego od 2021 roku programu „Szkolny Budżet Obywatelski” uczniowie PLO V postanowili stworzyć w swoim budynku kawiarenkę – nowe miejsce na odpoczynek i regenerację po zajęciach szkolnych.

Po prawie roku, udało nam się wyremontować kawiarenkę, co jest dowodem, że młodzież potrafi. Inicjatorem projektu był Hubert Gabalewicz – Przewodniczący Samorządu Uczniowskiego, który razem z Samorządem Szkolnym oraz uczniami włożyli wiele serca w pracę nad tym miejscem.

Po gruntownym remoncie w pomieszczeniu możemy poczuć się jak w prawdziwej kawiarni, powstał między innymi; kącik współdzielenia książek, ściana magnetyczna oraz wymienione zostały wszystkie meble.

Uroczyste otwarcie

Cieszy nas fakt, że na tak ważną dla nas uroczystość przybył Pan Prezydent Arkadiusz Wiśniewski oraz Pan Naczelnik Wydziału Oświaty – Aleksander Iszczuk, którzy de facto dali nam możliwość modernizacji tego miejsca. ✌️

Szkolny Budżet Uczniowski

To program przygotowujący młodzież do aktywnego uczestnictwa w życiu społecznym. Wpisuje się w założenia Polityki oświatowej Miasta Opola na lata 2021-2030, które zakładają między innymi „Prowadzenie działań motywujących uczniów opolskich szkół do aktywnego wyrażania opinii w sprawach Miasta Opola i uczestniczenia w formach partycypacji społecznej, takich jak: budżet obywatelski, wolontariat, rady społeczne i działania projektowe.”