TAK SIĘ BAWI… TAK SIĘ BAWI… LO V

  • Post author:

Ten okrzyk można było usłyszeć, w dniach 5 – 7 października 2022 roku w Domu Pielgrzyma na Górze św. Anny. Po dwóch latach przerwy, spowodowanej pandemią, mogliśmy znów wyjechać z uczniami klas pierwszych na nasz tradycyjny już „wyjazd integracyjny”. W czasie zajęć, prowadzonych przez zespół szkolnych specjalistów, przy aktywnym udziale wychowawców, uczniowie pięciu klas pierwszych poznawali się wzajemnie, doskonalili swoją komunikację interpersonalną oraz uczyli się współpracy w nowych zespołach klasowych. Poznając swoich wychowawców, w nieco innej roli, niż każdego szkolnego dnia, uczniowie mieli możliwość zadać im pytania, czasem bardzo osobiste, na które nauczyciele dzielnie udzielali szczerych odpowiedzi.

23

Nie obyło się bez tradycyjnego „pasowania na wychowawcę”, którego dokonała pani Dyrektor Zespołu Szkół, zaraz po tym jak przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego pasowali Panią Dyrektor oraz dwie panie wicedyrektorki, wręczając im symboliczne korony. „Wieczornice”, dały uczniom możliwość zaprezentowania ich umiejętności, talentów i mocnych stron podczas występów klasowych. Szkolne „światełko do nieba” w tym roku powędrowało z przesłaniem, że „ten świat nie zginie nigdy dzięki ludziom dobrej woli, których jest więcej…”.

Nie zabrakło wspólnych gier i zabaw zorganizowanych przez przedstawicieli Samorządu Uczniowskiego, którzy bawili się z nami podczas drugiej wieczornicy. Tradycyjnie, odtańczono wspólnie belgijkę, która rozpoczęła taneczną zabawę. Uśmiech i dobry nastrój uczestników został uwieczniony także dzięki „foto – budce”, do której uczniowie własnoręcznie przygotowali ozdoby wykorzystując swoją kreatywność. Trzeciego dnia pobytu był czas na przybliżenie postaci Patrona Zespołu Szkół – Prymasa Tysiąclecia Stefana Kardynała Wyszyńskiego. Nasi pierwszoklasiści oprócz zabawy i warsztatów w dniach integracji otrzymali także koszulki z logo szkoły, co jest wyrazem więzi ze szkołą i przynależności do społeczności szkolnej „Piątki”.

Wielkie podziękowania dla wszystkich uczestników i organizatorów tego przedsięwzięcia.

Tekst: Beata Romanowska
Fotografie: Aleksandra Taskin

 

{gallery}2022/10/integracja{/gallery}