Wielkie osiągnięcie Izabeli w Konkursie Geologicznym!!!

  • Post author:

Bardzo nam miło poinformować, że Izabela Pielorz z klasy 2C4 wygrała XXII Konkurs Geologiczno-Środowiskowy

„Nasza Ziemia, środowisko przyrodnicze wczoraj, dziś i jutro”,

odbywającego się w tym roku pod hasłem „Tajemniczy świat jaskiń”. Organizatorem tegorocznej edycji konkursu jest Państwowy Instytut Geologiczny – Państwowy Instytut Badawczy.

Warto przypomnieć, że w I etapie konkursu należało napisać pracę spośród zaproponowanych tematów. Autorzy najlepszych prac w II etapie konkursu rozwiązywali test wiedzy. Spośród wszystkich uczestników konkursu Izabela najlepiej poradziła sobie zarówno z pracą, jak i z testem wiedzy, dzięki czemu reprezentowała nasz region (województwo opolskie i śląskie) w kategorii szkół średnich w finale ogólnopolskim (etap III).

08 czerwca odbył się ostatni etap Konkursu Geologiczno – Środowiskowego, w którym nasza uczennica rywalizowała z uczestnikami z całej Polski. W trakcie finału Izabela musiała wykazać się wiedzą z wielu działów geologii, co umożliwiło jej zajęcie I miejsca na etapie ogólnopolskim.

W przygotowaniu Izabeli do konkursu uczestniczyły Panie prof. Alina Szajda oraz prof. Ewa Wąsowska.

Warto dodać, że zwycięzca konkursu otrzymuje indeksy Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz Wydziału Geologii Uniwersytetu Warszawskiego.

Przypomnijmy, że w ubiegłych latach Izabela zajmowała wysokie miejsca w tym konkursie, dlatego cieszy nas fakt, że w tym roku dołączyła do grona najlepszych z najlepszych!

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!

zdj2