ELO5 posadziło las!

  • Post author:

Zielone rekordy „Piątki”- nie o rekord chodzi, lecz o las!

W ciągu ostatnich przedświątecznych 7 dni i w środę 3 kwietnia 2024 roku aż 16 klas Publicznego Liceum Ogólnokształcącego nr V w Opolu, czyli ponad 500 uczniów wraz z wychowawcami i opiekunami, posadziło w Leśnictwie Suchy Bór oraz w Leśnictwie Grotowice ponad 19 tysięcy sztuk sosny na powierzchni 2,60 ha.

Wynik bliski rekordowi z poprzedniego roku, wiec jesteśmy dumni, że po raz kolejny stanęliśmy na wysokości zadania i wykonaliśmy świetną robotę!!! Ale nie dla rekordów to robimy – sadzimy bo bardzo chcemy! Bo to wspaniała inicjatywa. Mamy chęci, mamy dużo zapału, mamy siłę, jesteśmy pogodni, otwarci i pozytywnie nastawieni. A takie akcje dają nam dużo radości, satysfakcji i poczucie spełnienia. Poczucia , że każdy z nas – uczeń, nauczyciel, wychowawca, pedagog, psycholog -zrobił coś pożytecznego, dobrego i bardzo ważnego! Bo przecież lasy, drzewa zapewniają nam tlen, oczyszczają powietrze, wpływają korzystnie na klimat i na nasze samopoczucie. Są domem dla wielu gatunków roślin, grzybów i zwierząt. Są dla nas bardzo ważne!

Współpraca z Nadleśnictwem Opole naszego liceum rozkręciła się na dobre, bo to nie pierwszy wspólny rok sadzenia lasów i nie pierwsza wspólna inicjatywa. A każdy wspólny dzień, każda kolejna sadzonka sosny w ziemi, zbliża nas do siebie. Jako szkoła dbająca o lasy , przyrodę, środowisko, o to by nie zabrakło nam „zielonych miejsc” do odpoczynku, spędzania wolnego czasu i wytchnienia, już nie wyobrażamy sobie wiosny bez akcji sadzenia lasów!!! Dlatego już nie możemy doczekać się kolejnej wiosny i „naszego „ lasu!

Dziękuję wszystkim uczniom naszego V LO w Opolu, wychowawcom, nauczycielom , rodzicom i Dyrekcji, za ogrom wspólnie wykonanej pracy, która na pewno w przyszłości nam zaprocentuje! Dziękuję także Nadleśnictwu Opole za wspólną akcję, w szczególności leśniczym : Rafałowi Miłkowskiemu, Waldemarowi Jahn, Grzegorzowi Przydatek, Andrzejowi Romanowiczowi, Jackowi Boczarowi oraz Nadleśniczemu Markowi Cholewie za opiekę, doglądanie, instrukcje, dbanie o nas i za wszystkie ciepłe słowa skierowane do naszych uczniów.

Linki z poszczególnych dni i wydarzeń oraz artykułów, audycji i nagrań poniżej

https://www.facebook.com/ELO5OPOLE/posts/pfbid02DQ3aabpRKjdWoksLxdENprq34wHYXZmGBBcGxwXuLKzmwrtmiRtC3aonvTqvvfLAl?locale=pl_PL

https://www.facebook.com/tvpopole/videos/951208773454915/?locale=pl_PL

https://opole.tvp.pl/76772274/mlodziez-z-liceum-ogolnoksztalcacego-nr-5-w-opolu-zasadzila-pol-hektara-lasu-to-35-tysiaca-sosen?fbclid=IwAR35d6Oz-qVW0EXM_oLSUPSyTKDbH8CvXtIlDTwvwcz1iQEwcuvOyAB2SR0_aem_ATYtn36qUvLr3EqqK_o5CLUHcQQ5NXrOeHr0Vx_mKJBu4exRlLB97azcV1S_rFtwJHjrogMFz-D0cj-9I6bFfmoA

Autor: K.Błażewska